Рятувальники звертаються із застереженням не допускати випадків спалювання сміття та рослинних залишків у весняний період

Правилами пожежної безпеки категорично забороняється спалювання сухої трави на території населених пунктів. Доводимо до Вашого відома, що за випалювання сухої рослинності Кодексом України про адміністративні правопорушення передбачена відповідальність: Стаття 77-1. 

Самовільне випалювання рослинності або її залишків. Випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов такого дозволу, а так само невжиття особою, яка одержала дозвіл на випалювання зазначеної рослинності або її залишків та опалого листя, заходів щодо своєчасного їх гасіння – тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 170 до 340 гривень) і на посадових осіб – від п’ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 850 до 1190 гривень). Ті самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, – тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 340 до 680 гривень) і на посадових осіб – від сімдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 1190 до 1700 гривень).

Шановні краяни, пам’ятайте, що спалюючи сміття, ви наражає на небезпеку власне здоров’я та життя, а також здоров’я оточуючих!

Головне управління ДСНС України у Рівненській області

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому не можна спалювати опале листя, суху рослинність та гілля?