День пам'яті та примирення відзначили у Костополі

8 травня у Костополі на площі Т. Г. Шевченка відбулись заходи з нагоди відзначення Дня пам’яті та примирення. Влада міста та району, духовенство, військовослужбовці, громадськість зібралися біля пам’ятника великому Кобзарю, аби вшанувати пам’ять загиблих українців та жертв нацистського режиму під час Другої світової війни.

8 travnia 1Необхідність такого заходу зумовлена тим, що під час війни українці захищали свої домівки у складі різних армій та дивізій, тож нині, найбільш актуальним у чергову річницю світової перемоги над нацизмом є єднання у скорботі за загиблими.

Основний месендж вечірнього зібрання, щоб в країни панував мир та спокій, а пам’ять про захисників України залишилась назавжди у серцях майбутніх поколінь.

За спокій душ загиблих молилося духовенство православної церкви, а після завершення молитви, отці нагадали присутнім про цінність людського життя та про те, що на війні немає переможених та переможців, а є лише біль та страждання.8 travnia 2

По завершенню меморіального заходу, костопільчани долучились до Всеукраїнської акції «Перша хвилина миру» запаливши лампадки пам’яті.