Костопільчани вшанували пам'ять жертв голодоморів

25 листопада в Україні – День пам’яті жертв голодоморів. До жалобних заходів, які проходять у всіх містах нашої держави, долучилося й місто Костопіль.

Десятки людей, серед яких представники міської й районної влади, духовенство, зібралися поблизу пам’ятного монументу у центральному парку міста на спільний поминальний молебень за невинно вбитими українцями. Його відслужили священики УПЦ КП. Після чого тут пам’ять закатованих голодом вшанували хвилиною мовчання.

golodomor 2017 1

Перед присутніми виступив директор Костопільського краєзнавчого музею Анатолій Вакулка, який розповів про ті страшні часи та мільйони безвинних жертв тоталітарного режиму. Він наголосив на важливості вшанування пам'яті замучених голодом українців, аби у житті нашої країни і всього людського співтовариства така трагедія більше ніколи не повторилася. Щоб народжувалися діти, щоб у кожній домівці був хліб, панували добробут та мир.

golodomor 2017 2

У пам'ять про жертв голодомору було запалено лампадки, а до монументу покладено квіти.

Зазначимо, що День пам'яті жертв голодоморів припадає на четверту суботу листопада. Цей день в Україні відзначають щорічно з 1998 року. Понад 20 країн визнали голод 1932-1933 років Геноцидом української нації. Страшна трагедія забрала, за різними підрахунками, близько чотирьох мільйонів життів.