Костопільчани урочисто відзначили День Соборності України

22 січня в Україні відзначають День Соборності. Цього дня в 1919 році було проголошено Акт злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки.

Злука, єднання, соборність і незалежність – передані нам у спадок творцями української державності. Цей день в історії України закликає нас зберігати повчальний історичний досвід, примножувати почуття єдності та взаєморозуміння, проаналізувати зроблене та наполегливо рухатися задля досягнення нових вершин.

На знак підтримки ідеї цілісності та єдності Української держави, традиційними патріотичними заходами відзначили День Соборності України й жителі Костопільщини.

О 12:00 на майдані Т. Г. Шевченка відбулося Народне віче, яке зібрало чималу кількість небайдужих костопільчан. Серед присутніх: голова Костопільської районної ради Сергій Ткачук, заступники міського голови Володимир Волос та Андрій Ткачук, керуючий справами виконавчого комітету Костопільської міської ради Ніна Ткачук, заступники Костопільської райдержадміністрації Олександр Коваль та Оксана Кіптель, працівники державних установ та організацій, комунальних закладів, військовослужбовці, громадськість.

Den sobornosti Ukraine 22 01 2018 1

Ведучі заходу провели присутнім короткий історичний екскурс та вкотре нагадали про надважливу подію для нації - об’єднання двох суверенних українських держав - Української Народної Республіки  і Західноукраїнської  Народної Республіки  в одну самостійну соборну державу.

Перед громадськістю з промовою виступив голова Костопільської районної ради Сергій Ткачук, який зазначив, що Соборність - це не просто акт злуки, це акт єднання всіх українців. Сьогодні необхідно спільною працею робити Україну єдиною і неподільною. Важливо пам’ятати про такі історичні події заради нашого майбутнього. Щиро вірю в те, що ми вистоїмо усі випробування, а Схід та Захід возз’єднається в Єдину Україну. – зазначив Сергій Ткачук.

Den sobornosti Ukraine 22 01 2018 2

Учасники Народного віче вшанували хвилиною мовчання героїв-земляків Руслана Салівончика, Віталія Ставського, Сергія Головчака, Романа Пиясюка, Олександра Мацюка, Володимира Жука, Юрія Ткачука та Олексія Кондратюка, які віддали свої життя за територіальну цілісність та незалежність сучасної України.

Керівники міста та району поклали вінки та квіти до пам’ятника великому Кобзарю.

Den sobornosti Ukraine 22 01 2018 1

Насамкінець, учасники патріотичного заходу, в знак єдності всього українського народу та Соборності України, розгорнули багатометровий державний прапор.

Den sobornosti Ukraine 22 01 2018 4