Костопільчани вивчали досвід Польщі, Норвегії та України у сфері підвищення енергоефективності міського господарства

25-26 січня у Києві проходила конференція «Досвід Польщі, Норвегії та України у сфері підвищення енергоефективності міського господарства», організована Асоціацією міст України спільно з Асоціацією міст Польщі, Норвезькою асоціацією місцевих та регіональних влад та Асоціацією «Енергоефективні міста України».

Цей захід зібрав міських голів та представників органів місцевого самоврядування з українських, польських на норвезьких міст, експертів організацій, що працюють у сфері енергоефективності, представників центральних органів влади. Серед присутніх на конференції був й заступник міського голови Костополя Володимир Волос, який має значний досвід роботи з проектами по енергоефективності, зокрема реалізації локальних ініціатив в рамках спільного проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток орієнтований на громаду».

volos on coference kyiv 1

27496528 1766829853391542 1575755645 n

Мета заходу  – представлення результатів Проекту «Польсько-норвезька допомога для підвищення енергоефективності в Україні», обговорення Державної політики у сфері енергоефективності, презентація кращих практик підвищення енергоефективності у міському господарстві.

Директор департаменту програм допомоги Міністерства інвестицій та розвитку Польщі Пшемислав Дервих наголосив, що Польща та Норвегія є партнерами у справі запровадження енергоефективності на муніципальному рівні. Тепер це партнерство стане тристороннім і допоможе українським містам розвиватися в плані раціональності енерговитрат.

В рамках чотирьох тематичних блоків, протягом двох днів, було презентовано досвід міст-учасників даного Проекту.

volos on coference kyiv 2

Зокрема, перший тематичний блок був присвячений обговоренню державної політики у сфері енергоефективності, презентації політичного курсу України та правових рішень в сфері енергоефективності на центральному рівні, створення нормативно-правової бази для органів місцевої влади та неурядових організацій.

Другий тематичний блок  конференції  був присвячений енергоефективності на місцевому рівні. Зокрема, відбулася презентація практичної сфери застосування, юридичних і фінансових рішень для органів місцевої влади при плануванні та впровадженні заходів з енергоефективності, обговорення питань консультаційної підтримки органів місцевої влади, що реалізовують такі проекти.

Третій тематичний блок був присвячений проектам публічно-приватного партнерства у сфері енергоефективності по моделі ЕСКО та презентації результатів роботи в проекті «Польсько-норвезька допомога для підвищення енергоефективності в Україні».

У четвертому тематичному блоці було представлено кращі практики у сфері підвищення енергоефективності, включаючи ППП і ЕСКО модель в Україні, Польщі та Норвегії.

Учасники ухвалили за основу Резолюцію, якою визначено пріоритетні завдання щодо розвитку енергоефективності у міському господарстві та пропозиції щодо вирішення проблемних питань у цій сфері. Після доопрацювання пропозицій міських голів, висловлених під час конференції, ця Резолюція буде направлена до Уряду та Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.