Фонд Кличка запрошує школярів взяти участь в проекті "Zero Waste School"

Проект покликаний активізувати місцеві громади у невеликих містах та селах через неформальну освіту, навчити їх самостійно вирішувати суспільні і глобальні проблеми.

Згідно із соціологічним дослідженням “Молодь України 2015”, проведеним GfK Ukraine, лише 2% молоді беруть участь у громадських ініціативах та суспільному житті. Така невтішна статистика –  результат відсутності відповідних навичок, знань та зневіри у тому,  що їхні дії можуть вирішити соціальні, економічні та політичні проблеми. Керуючись Цілями Сталого Розвитку ООН, ми прагнемо забезпечити молодь знаннями, необхідними для впровадження змін і розвитку громад.

Разом із партнером Coca-Cola Foundation та компанією Coca-Cola, ми підтримуємо їхню глобальну ціль “Світ без відходів” (World Without Waste). Тому започатковуємо проект Zero Waste School, який навчить школярів та вчителів через неформальне навчання впровадити культуру сортування відходів у своїй школі, громаді, а згодом і  у світі. Програма проекту допоможе учасникам зрозуміти важливість їхньої участі у громадському житті та співпраці всередині громади.

Програма складається з кількох етапів:

 1. Під час тренінгу Active Citizens команди навчаться взаємодіяти всередині місцевих громад, вести перемовини та домовлятися, опанують шляхи вирішення складних ситуацій та методи комунікацій.
 2. Пройдуть практичний семінар із управління проектами, складуть план реалізації власного проекту, навчаться прогнозувати ризики, комунікувати зі стейкхолдерами та ЗМІ.
 3. Дізнаються, як залучати фінансування для розвитку громад.
 4. Познайомляться з відомими громадськими активістами, які розкажуть, як долати перешкоди, що траплятимуться на шляху. Також на них чекають зустрічі з лідерами думок зі сфери екології, які поділяться професійним досвідом.

Після повернення із першої частини проекту “Zero Waste School” учасники проведуть дводенний тренінг для школярів, батьків та шкільного персоналу, де навчать їх бути активними громадянами, правильно сортувати сміття – метал, папір та пластик, а також як на цьому заробляти кошти на потреби їхньої школи та громади.

Хто може взяти участь?

Школа або навчальний заклад, де навчається мінімум 200 учнів.

Навчальний заклад формує команду, яка складається із 4 школярів (2 дівчини та 2 хлопців, 8 та 10 класів) та одного вчителя. Учні вже є активними представниками шкільного самоврядування або мають намір ними стати, схильні працювати у команді та проявляти ініціативу. Вчитель – друг,  гідний приклад для школярів і заохочує їх до активної громадської діяльності.

Дати проекту:

 • 18 лютого - 18 березня 2018 року  - реєстрація у системі my.klitschkofoundation.org.  Заповніть усі поля та запишіть відеозвернення з презентацією своєї команди тривалістю до 1 хвилини з допомогою будь-якого пристрою (телефон/веб-камера/фотоапарат);
 • 19 березня - оголошення 50 шкіл-переможниць, які візьмуть участь у проекті;
 • Програма проекту передбачає два заїзди для 50 шкіл. Тобто у період з 16 по 18 квітня навчання пройдуть 25 шкіл, та з 19 по 21 квітня наступні 25 шкіл;
 • Травень - червень - проведення школами освітніх тренінгів, спрямованих на сортування сміття;
 • Вересень - всі школи-учасниці проекту організують Zero Waste Day у своїй громаді.

Відбір шкіл-переможців відбуватиметься за наступними критеріями:

 • Повнота відповідей у системі my.klitschkofoundation.org та наявність відео;
 • Чітка мотивація школи реалізовувати зміни у місцевій громаді та впливати на її життя;
 • Сформована команда та її вмотивованість реалізувати проект;
 • Відповідність команди до вимог програми проекту;
 • Готовність провести тренінги для громади;
 • Разом реалізувати Zero Waste Day своїй школі та громаді.