Підрядників забов’яжуть переробити неякісний ремонт доріг та тротуарів

На координаційній нараді Костопільської міської ради за участю керівників органу місцевого самоврядування, працівників апарату, директорів комунальних підприємств, обговорили питання стану доріг міста. Директор міського комунального підприємства "Костопільомунсервіс" Ігор Оніщук відзвітував про результати обстеження стану автодоріг та пішохідних зон загального користування, а зокрема тих, які ремонтувалися останніми роками.

За словами директора Ігоря Оніщука, на окремих ділянках, виявлено недоліки, що виникли після одного-двох років експлуатації. Особливо помітними проблеми на дорогах міста з’являються після зимової пори року і такі випадки, на жаль, непоодинокі. Серед причин появи проблемних ділянок: неконтрольований рух великогабаритного транспорту дорогами міста, різке та часте зниження температури повітря. Не менш вагомими факторами в даній проблематиці є також непрофесійне виконання будівельних робіт підрядними організаціями та використання будматеріалів низької якості.

Прикладом застосування матеріалів неналежної якості під час будівництва є перехрестя вулиць В. Стуса та Сидорова виконане ще у 2015 році приватним підприємством «ЕКО». Тут вкотре виявлено викришування бордюру, а на окремих ділянках зафіксовано його повне руйнування, що унеможливлює подальшу експлуатацію даного об’єкту.

Sidorova Stusa bordiury 1

Sidorova Stusa bordiury 2

У 2016 році, відповідно до умов договору підряду, ч. 1-2 ст. 884 та ст. 857 ЦК України, виконавцю робіт було висунуто вимоги усунути вказані недоліки. Відповідно до гарантійних забов’язань щодо якості робіт, ПП «ЕКО» провело реконструкцію об'єкту, тим самим ліквідувавши проблеми.

Scan1 PP EKO

Втім, навесні цьогоріч КП «Костопількомунсервіс» повторно зафіксувало руйнування бордюру та знову направило офіційне звернення з вимогою виправити ситуацію відповідно до умов договору підряду. Як розповів керівник комунального підприємства Ігор Оніщук, виконавець забов’язаний усунути вказані у листі недоліки та дефекти за власний рахунок після стабілізації відповідних погодних умов (за відсутності надмірної вологи та опадів).

Scan2 PP EKO

Між тим, аналогічний лист з вимогою усунути недоліки в межах договору вже направлений до ПРАТ "РІВНЕАВТОШЛЯХБУД", яке виконувало роботи з асфальтування частини вулиці Грушевського у 2016 році. Позаяк на даному відрізку після цієї зими утворилося декілька вибоїн, виконавця робіт також забов’яжуть усунути дефекти при сприятливих погодних умовах.

grushevskogo yamy 1

grushevskogo yamy 2

Також, за словами Ігоря Оніщука, після циклу пасхальних свят в місті заплановано виконати величезний об’єм ремонтно-будівельних дорожніх робіт, про які буде повідомлено згодом.