У Костополі запалили "Вогонь миру"

8 травня, українці відзначають День пам'яті та примирення. Ця дата встановлена указом президента України «Про заходи з відзначення у 2015 році 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі і 70-ї річниці завершення Другої світової війни».

Символом пам’яті жертв війни в Україні став червоний мак, як і в багатьох країнах Європи.

Відтак, 8 травня 2018 року, о 22 год.15 хв. на Майдані Т. Г. Шевченка відбулася загальнодержавна акція, що запроваджена у 2014 році до Дня пам’яті та примирення, під назвою «Перша хвилина миру».

08 05 2018 3

До патріотичного заходу долучились керівники міської та районної влади, депутати, учасники АТО, працівники установ та організацій Костопільщини, духовенство, волонтери.

08 05 2018 1

08 05 2018 2

Перед присутніми виступив голова Костопільської райдержадміністрації Олександр Середа, який нагадав, що під час війни українці захищали свою Батьківщину в складі різних армій та дивізій. Тож сьогодні, найбільш актуальним у 73-річницю світової перемоги над нацизмом є єднання у скорботі за загиблими. В Україні обов’язково буде панувати мир та спокій, а пам’ять про захисників залишиться назавжди у серцях майбутніх поколінь.

На майдані великого Кобзаря, в рамках спільної молитви, за спокій душ загиблих молилося духовенство української православної церкви. Також, отці нагадали костопільчанам про незліченні людські втрати та про те, що на війні немає переможених та переможців, а є лише біль та страждання.

Меморіальний захід до Дня пам’яті та примирення на майдані Т. Г. Шевченка завершилися акцією «Запали вогонь миру».

Присутні поклали лампадки до пам’ятника Кобзарю на знак вічної шани борців за Незалежність України.

08 05 2018 4