Створення ОСББ – крок до ефективного господарювання

У 2016 році жителями багатоквартирного житлового будинку за адресою 8 Березня, 2 було вирішено створити ОСББ (організацію співвласників багатоквартирного будинку) під назвою «Аптечний». Головною передумовою для такого кроку було чітке бажання місцевих мешканців взяти відповідальність за стан свого будинку на себе, а отже на власний розсуд приймати господарські та адміністративні рішення.

Того ж року, ОСББ «Аптечний» взяло участь у Проекті ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток орієнтований на громаду - ІІІ» втіливши в життя проект з енергоефективності на умовах співфінансування. Відтак, коштом європейських донорів, міського бюджету та частки мешканців даного будинку було здійснено досить масштабні роботи - капітальний ремонт даху.

Роботи були виконані у стислі терміни, а позитивно налаштовані після реалізації проекту жителі ОСББ «Аптечний» на чолі з головою Олександром Коренчуком вирішили не зупинятися на досягнутому та продовжують працювати в напрямку покращення умов життя.

Зокрема, нині, голова ОСББ Олександр Коренчук разом із членами ініціативної групи закінчують свій власний проект, який передбачає заміну вікон та дверей на енергозберігаючі. Слід зазначити, що всі роботи виконуються коштом з власного фонду ОСББ.

osbb apteka 2

osbb apteka 1

Між тим, окрім важливих реноваційних робіт, в даному будинку постійно ведуться роботи з благоустрою прибудинкової території, приведення підвального приміщення у придатний для користування стан, заміна внутрішньобудинкового освітлення на енергозберігаюче та ін.

За словами жителів багатоквартирного житлового будинку по вул. 8 Березня, 2, об’єднання дало змогу перш за все зрозуміти, що будь-які позитивні зміни повинні починатися з себе та власної оселі. Саме ця ідея дала змогу усім без виключення мешканцям ОСББ згуртуватися навколо проектів з енергозбереження, стати справжніми господарями своєї оселі, бути відповідальними та раціональними. Тож як показує практика, створення ОСББ - перший крок до ефективного господарювання у багатоквартирному житловому будинку.