Місту над Замчиськом – 235 років!

Шановні костопільчани!

12 липня 2018 року місто Костопіль святкуватиме 235 річницю з дня свого заснування!

panorama misto

Костопіль XXI сторіччя знаний в Україні та близькому зарубіжжі як місто лісівників та деревообробників, скловиробників та спеціалістів з обробки каменю, працівників харчової промисловості. Це місто з розвиненою інфраструктурою, сферою соціальних послуг та приватного бізнесу. Костопіль є учасником міжнародних проектів з питань культурного обміну, діяльності комунальної сфери, партнером з містами-побратимами з Євросоюзу.

Найбільше багатство Костополя – його мешканці: щирі та працьовиті, ввічливі, мудрі та добрі люди, котрі створюють його матеріальне й духовне сьогодення та майбутнє. Тому, всі здобутки і позитивні зміни відбуваються завдяки їх щоденній напруженій праці.

Костопіль живе, розвивається, має великі перспективи в цьому напрямку. Закономірно, що місто стало переможцем у Всеукраїнському конкурсі з благоустрою та членом Асоціації міст України.

На благо та розвиток міста працюють комунальні підприємства Костопільської міської ради.

За підсумками загальнодержавного рейтингування економічних показників великих та середніх підприємств України 2013-2014рр. комунальне підприємство «Костопількомунсервіс», яке очолює досвідчений господарник, депутат Костопільської міської ради Ігор Ярославович Онищук, зайняло перше місце у ТОП – 3 (Золото) у Рівненській області та 27-е місце у ТОП-90 (Золото) в Україні  за чотирма номінаціями фінансово-господарської діяльності: «Масштаби виробництва та платоспроможності», «Соціальні показники», «Ефективність використання ресурсів», «Інвестиційна привабливість». За відмінні результати КП “Костопількомунсервіс” отримало офіційний статус «ЛІДЕР ГАЛУЗІ 2015».

За період 2015-2018 років костопільські комунальники провели у місті значний обсяг робіт з капітального ремонту доріг та тротуарів. Підприємством було проведено капітальний ремонт та озеленення зони відпочинку майдану ім. Т.Г. Шевченка. На вулиці Чубинського, де знаходиться один з навчальних закладів міста (ЗОШ №2 І-ІІІ ступенів) завершено роботи з заміни дорожнього покриття.

У мікрорайоні «Заріччя», поблизу одного з найбільших навчальних закладів міста ЗОШ №6, працівники КП «Костопількомунсервіс» закінчили роботи з капітального ремонту дорожнього покриття та облаштування пішохідної зони (тротуару) по вулиці Ю. Жилка.

Відповідно до програми благоустрою міста Костопіль, КП «Костопількомунсервіс» завершило капітальний ремонт вулиці П. Мирного та заміну дорожнього покриття центральної вулиці мікрорайону «Хмизи». На вулиці Островського проведено ремонт на відрізку від вулиці Проектової до будівель колишніх заготівельних підприємств. Капітальний ремонт дорожнього покриття проведено на вулицях Грушевського, Нова, провулку Новий, частин вулиць Сидорова, В.Чорновола, Котляревського, Святкової, частини вулиці Степанської.

Працівники КП «Костопількомунсервіс» продовжуючи роботи з благоустрою міста, завершили вкладання тротуарної плитки (бруківки) на ділянці вулиць Коперніка – Бурова поблизу Костопільського фанерного заводу та закінчили роботи з заміни старого тротуару на сучасну бруківку на вулиці Рівненській. Було проведено капітальний ремонт тротуару на вулицях Коперніка, Крип’якевича, частини вул. Степанська та Грушевського.

Також, було здійснено монтаж вуличного освітлення у різних мікрорайонах міста. Зокрема на вулицях Чайковського, Північній, Поповича, Повстанській, Рощинських, Тихій, Парківській, Грушевського та ін.

2017 року КП «Костопількомунсервіс» придбало комбіновану дорожню машину ВІВА МД-0101 на базі MAZ, яка призначена для всесезонного використання по утриманню міських доріг з асфальтним та бетонним покриттями. Також було придбано екскаватор-навантажувач JCB 2016 року випуску, призначений для проведення реконструкції та поточного і капітального ремонтів вулично-дорожньої мережі міста, новий сучасний універсальний самоскид IvecoDaily 70c 15, 2017 року випуску.

Комунальне підприємство «Костопільське БЖКП» обслуговує 54 багатоповерхових будинки та прибудинкові території, господарський двір і міську лазню спортивно-оздоровчого комплексу. Керівник підприємства – Олександр Андрощук.

Основною метою роботи підприємства є надання житлово-комунальних послуг квартиронаймачам, забезпечення необхідних санітарно-технічних умов для їх проживання, розробка поточних та перспективних планів ремонту будинків, підвищення рівня благоустрою. Також БЖКП виконує капітальні ремонти рулонних покрівель та ремонти зовнішніх теплових мереж. За кошти міського бюджету ним про­водиться капітальний ремонт житлового фонду, а за рахунок власних кош­тів - поточний ремонт в будинках.

2017 року підприємство здійснило капітальний ремонт прибудинкової території багатоквартирного будинку по вулиці Рівненській 6, в рамках проекту якого було облаштовано сучасний дитячий ігровий майданчик.

КП «Костопільське будинкоуправління», яке очолює Євгеній Іванович Микитюк, обслуговує 62 багатоквартирних житлових будинки. За кошти міського бюд­жету працівники підприємства проводять капі­тальний ремонт житлового фонду, за власні кошти – його поточний ремонт.

Тільки за період 2012- 2017 років підприємством проведено роботи з капітального ремонту ліфтів у житловому будинку по вул. Стуса 33, капітальний ремонт будинку по вул. Коперніка 2В, капітальний ремонт та утеплення фасадів будинків по вул. Грушевського 34, Рівненська 1, Рівненська 1А. Зроблено сучасну реконструкцію та капітальний ремонт прибудинкової території будинку по вул. Рівненська 70, Грушевського 27.

Привабливим має бути не лише центр міста, а й його мікрорайони. Саме за таким принципом відремонтовано прибудинкову територію багатоквартирного житлового будинку по вул. Стуса, 33, що межує з загальноосвітнім навчальним закладом №5. Зокрема, облаштовано пішохідні зони з бруківки, встановлені бордюри, острівець безпеки, лавки та смітники, прокладено якісне асфальтне покриття.    

Забезпечення населення теплом покладено на КП «Костопількомуненергія», яке очолює директор Юрій Сергійович Стахнюк. Виробництво теплової енергії проводиться 16-ма діючими котельнями на яких встановлено 61 котел та модуль нагріву.Транспортування теплової енергії здійснюється по тепловим мережам загальною потужністю 13,8 км. Загальна площа, яку опалює підприємство становить майже 195,4 тис кв.м.

На підприємстві в опалювальний період працюють 80 робітників та службовців. Зважаючи на вимоги часу, враховуючи необхідність забезпечення споживачів послугою високої якості, підприємство працює в напрямку зменшення споживання енергоносіїв. Для цього активно впроваджує нове, з високим ККД, обладнання, проводить заходи по заміщенню дорогого газового палива на тверде (альтернативне) місцевого походження (напівбрикети торф'яні, пелети, дрова). Для зменшення втрат теплової енергії проводиться заміна трубопроводів в мінераловатній ізоляції на попередньо ізольовані трубопроводи. Впровадження енергозберігаючих заходів забезпечило зменшення споживання енергоносіїв за період з 2013 по 2017 роки по підприємству на 15%, що дало можливість встановлення тарифів на послугу централізованого опалення одними з найнижчих у нашому регіоні.

Значний обсяг робіт щодо забезпечення водою та водовідведенням проводить КП «Костопільводоканал», яке очолює Василь Миколайович Глухоцький.

fontan

Комунальне підприємство «Костопільводоканал» забезпечує центральним питним водопостачанням 21992 чол., що складає понад 71 % від усього населення м. Костопіль.

Водопостачання м. Костопіль здійснюється з підземного горизонту за допомогою трьох свердловин. З них дві знаходяться в районі хутора Лісопіль по лівому березі р.Замчисько і одна по вул. Гвардійській (з 2011 р. використовується як резервна). Установлена виробнича потужність водозабору становить 7,5тис.м³. В середньому за добу підприємство піднімає та подає у водопровідну мережу 2,4тис.м³ води.

Протяжність водопровідних мереж, по яких питна вода подається споживачам і які стоять на балансі КП «Костопільводоканал», становить 63,8км. Послугами централізованого водовідведення користуються 10920 мешканців м. Костопіль, або 36 % від усього населення міста. Загальна протяжність каналізаційних колекторів складає 23,9км.

Лише за останні 3 роки підприємство виконало наступні роботи: 2015 року придбано та встановлено новий насосний агрегат на водопровідній насосній станції ІІ-го підйому водозабору «Центральний». Проведено капітальний ремонт водопроводу по вул. Грушевського в м. Костопіль (від вул. С. Руданського до вул. Шевченка) 3. Проведено заміну аварійного водопроводу до мікрорайону Заріччя в м. Костопіль.

2016 року проведено капітальний ремонт ділянки водопроводу по вул. Грушевського від вул. Шевченка до вул. П. Орлика. Проведено будівництво водопроводу до багатоквартирного житлового будинку по вул. Степанська 121. Зроблено капітальний ремонт самопливного каналізаційного колектора по вул. Коперника та вул. Чубинського. Придбано електромеханічну установку RIDGID K-1500 для прочистки самопливних каналізаційних колекторів. Замінено насосне обладнання на каналізаційній насосній станції КНС № 1, по вул. Рівненська.

2017 року для виробничих потреб підприємства та з метою оновлення автотракторного парку придбано сучасний екскаватор-навантажувач JCB 3X. Проведено капітальний ремонт та заміну аварійного водопроводу по вул. В. Чорновола. Замінено аварійний водопровід по вул. Поповича. Виконано капітальний ремонт водопроводу по вул. Лятуринської. Придбано 2 нових (глибинних) насоси ЕЦВ-10 для встановлення на артезіанських свердловинах. Проведено капітальний ремонт водопроводу по вул. Сидорова.

31 травня 2017 року Костопіль відвідали представники міжнародної консалтингової компанії Бернард Саліван та Сів Вебер з метою проведення аналізу та оцінки впровадження у місті Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток орієнтований на громаду - ІІІ». За досить короткий період, спільними зусиллями та коштами громади, місцевої влади, міжнародних донорів було проведено енерго-реновацію одинадцяти багатоквартирних житлових будинків. Всі мікропроекти були реалізовані на базі створених ОСББ.

Бернард Саліван та Сів Вебер відвідали ОСББ «Фабрична-3» та «Кільцеве-1», де зустрілися та поспілкувались з мешканцями будинків. Іноземні аудитори оглянули об’єкти в які інвестовано кошти Європейського союзу та дали позитивну оцінку якості виконаних робіт. Головам зразкових ОСББ було вручено відзнаки та сертифікати.

7 листопада 2017 року працівники підрядної організації закінчили роботи з термомодернізації житлового будинку ОСББ «Кільцеве-109» в рамках реалізації Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток орієнтований на громаду-ІІІ».

osbb kilceve 109 2

 

21 листопада 2017 року у Києві відбулася заключна оглядова зустріч учасників Проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду - ІІІ». Місто Костопіль, як учасника Проекту ЄС/ПРООН «МРГ-ІІІ», на даному заході представляв муніципальний координатор Проекту, заступник міського голови Володимир Волос.

Під час заключної зустрічі було підбито підсумки третьої фази проекту МРГ, обговорені результати та майбутні перспективи потенційної допомоги Уряду України та громадам з усіх 24 регіонів. Міжнародний менеджер Проекту Хендрік Ван Зіл і спеціалісти з розвитку громад та інноваційного врядування провели презентацію та дискусію стосовно досягнень компонентів з соціально-економічного розвитку територій, інноваційного врядування.

2017 року за вагомий внесок у розвиток міста, визначну громадсько-політичну діяльність, заслуги перед українським народом костопільського міського голову Євгенія Денисюка було відзначено Почесною грамотою Верховної ради України.    

На благо нашого міста в різні роки працювали і примножували його славу Володимир Буров, Людмила Новоселицька, Євген Сухомлин, Василь Кондур, Григорій Конаш, Борис Коротков, Павло Мадалінський, Микола Андрущик, Вадим Бабіч, Арсен Лаба, Василь Стасюк, Василь Сингаївський, Микола та Валентина Загребельні, сім’я Бокіїв, Галина Шаварська, Таїсія Козак, відомі спортсмени Петро Кравець, Петро та Валерій Дітлашки, Валерій Нестеренко, Віктор Марач, Іван Ладоненко, Роман Пацурківський, Дмитро Шевчук, Степан Янчук, митці та творчі працівники Степан Ярмола, Людмила Озарчук, Дмитро Шадричев, подружжя Віктор та Ольга Зданюки, подружжя Стрілецьких, відомі лікарі – подружжя Кози, сім’я Заруків, діячі науки: лауреат премії Сороса Олег Жилюк, вчений-ботанік Віктор Мельник, вчений-фізик Петро Кособуцький, доктори наук Віктор Юдін, Віктор Паламарчук, письменники Святослав Праск та Петро Велесик, поетеси Ніна Фесюк, Галина Нікіфорова, Анна Надєждіна, краєзнавець Анатолій Карп’юк та багато інших.

Достойним прикладом для молоді міста є його Почесні громадяни та особи, відзначені званням «За особливі заслуги перед міською громадою». Це – Євгеній Олексійович Денисюк, Петро Сергійович Коза, Лідія Леонтіївна Сасинюк, Іван Михайлович Мельник, Микола Герасимович Кучерук, Григорій Іванович Конаш, В’ячеслав Олександрович Таргоній, Василь Кирилович Стасюк, Юрій Васильович Кравчук, Леонід Володимирович Озарчук, Мирослав Степанович Марчишин, Павло Якович Мадалінський.

mer kostopil

Я горджуся охайністю, впорядкованістю, сучасними побутовими та торговими закладами нашого міста. Все, що зроблено в Костополі, зроблено в інтересах його громадян, і робиться це відкрито, прозоро. Знаю, нашу роботу високо оцінили і, впевнений, не раз оцінять люди. Мені дуже хочеться, щоб ми з вами зберегли таке ж порозуміння, взаємну повагу і підтримку для подальшого розвитку нашого міста. А ще мрію, щоб кожен його житель міг знайти достойну роботу і отримати гідну зарплату в Україні, а не шукав її за кордоном.

Тож, дорогі костопільчани, шановні гості міста!

Дозвольте від себе особисто, від депутатського корпусу Костопільської міської ради, щиро вітати Вас із Днем міста та святом Петра і Павла. Побажати міцного здоров’я, творчих успіхів, звершення особистих задумів, віри і надії у майбутнє як нашого міста, так і всієї держави.

Шановні краяни! Дозвольте вітати усіх, хто родом із Костополя, але нині живе і працює за його межами. Адже їхнє коріння, родовід тут, у нашому місті.

Усім Вам зичу родинного благополуччя, добра, невичерпної енергії в досягненні творчих задумів.

Хай в кожного з нас множиться любов до рідного краю, яка спонукатиме на благородні справи в ім’я процвітання наших родин, міста і Української держави.

Слава Україні!

 

 

Міський голова Костополя

Євгеній Денисюк