100-річчя Акту Злуки: у Костополі відзначили День Соборності України

22 січня 2019 Україна відзначала важливі дати для державотворення Незалежної України:  День Соборності - проголошення Акта злуки Української Народної Республіки і Західно-Української Народної Республіки та 100-річчя проголошення незалежності Української Народної Республіки.

Цього дня у Костопільському районному будинку культури зібралося чимало мешканців терену, аби вшанувати героїв та вкотре нагадати що боротьба за Українську Самостійну Соборну Державу триває і сьогодні.

Перед присутніми на сцені виступив голова Костопільської РДА Олександр Середа з грунтовною історичною довідкою, аби вкотре нагадати про ціну українського державотворення.

Під час заходу було продемонстровано мультимедійну презентацію співпраці у рамках підписання угоди про співробітництво між Костопільським та Попаснянським районами. За допомогою скайп-зв’язку керівники району мали можливість поспілкуватися із представниками Попаснянського району, побажати миру, добробуту та процвітання у знаковий для усього українства день.

Олександр Середа від громади Костопільщини передав маскувальну сітку заступнику командира Костопільської військової частини А 0532 з морально-психічного забезпечення, майору Віктору Акімову.

Хвилиною мовчання учасники заходу вшанували Героїв, які віддаали своє життя за цілісність та суверенітет України.

Патріотична подія у районному будинку культури супроводжувалася виступами творчих колективів РБК, БШЮ, школи мистецтв та аматорських колективів Костопільщини.

DSC 0407

Після урочистої частини, учасники заходу долучилися до акції «Єднаймося заради соборної України» та тримаючись за розгорнутий державний прапор пройшли до Меморіалу «Герої не вмирають», де небайдужі костопільчани поклали живі квіти.

Довідка. Проголошення Соборності УНР та ЗУНР 22 січня 1919 року є історичним актом об’єднання українських земель в єдину державу. Саме ці події, а не приєднання Західної України до СРСР 1939 року, є початком відліку  для історії новітнього українського державотворення. Акт Злуки був не випадковим явищем, а наслідком об’єднавчого руху, що тривав від середини ХІХ ст. на українських землях, що були в складі різних держав.