На семінарі-нараді для ОСББ розповіли про нові можливості для вигідної енергомодернізації будинків

24 січня 2019 року у приміщенні Костопільської міської ради відбувся семінар-нарада на тему «Реалізація енергоефективних заходів в ОСББ. Джерела фінансування у 2019 році».

Проводив семінар Михайло Лук`яник - експерт Програми підтримки Фонду енергоефективності України.

energy seminar

Участь у заході взяли заступник міського голови Володимир Волос,  керівники та ініціативні групи місцевих ОСББ, а також  жителі багатоквартирних житлових будинків, які мають на меті утворити ОСББ.

Михайло Лук’яник розповів присутнім про нові можливості для ОСББ в плані здійснення заходів з енергомодернізації будинків. Зокрема, ОСББ можуть стати учасниками двох програм: Програми підтримки Фонду енергоефективності України та Урядової програми «Теплі кредити».

Тож ОСББ, які в рамках Програми підтримки Фонду енергоефективності України візьмуть кредити на впровадження енергозберігаючих заходів від банків-партнерів (державні банки) і відповідатимуть критеріям участі у програмі, зможуть отримати компенсацію для покриттяі 40% витрат від суми кредиту. Компенсація пощирюється на придбання енергозберігаючих матеріалів, оплату праці та навіть виготовлення проектно-кошторисної документації.

Щодо Урядової програми «Теплі кредити», компенсація для ОСББ може становити в межах 50%-70%. Однак в даному випадку, компенсація поширюється лише на придбання енергозберігаючих матеріалів.

Питання енергоефективності й надалі залишається актуальним, адже зменшення витрат на енергоресурси шляхом економії споживання – більш важливе чим зменшення ціни на газ чи інші енергоресурси.