ОСББ "Кільцеве-109" не зупиняється на досягнутому

Про позитивний досвід створення ОСББ м. Костопіль свідчить розвиток будинків, адже переважна більшість створених об’єднань мають власні історії успіху. Хтось утеплював фасади, перекривав дах, замінював вікна і двері у місцях загального користування, перетворював свій будинок в довгоочікуване, сучасне, комфортне житло.

Самоорганізація мешканців дає можливість вирішувати важливі питання утримання спільного майна, взяти участь у міжнародних грантових та кредитних програмах, залучивши додаткове фінансування. Успішний досвід ефективного господарювання та співпраці став величезним мотиваційним поштовхом для продовження роботи над загальним покращенням власними силами, шляхом чіткої організації усіх співвласників.

Яскравим прикладом такої роботи є ОСББ «Кільцеве-109», що знаходиться за адресою вул. Рівненська, 109. У 2017 році мешканці будинку разом з місцевою владою та міжнародними донорами реалізували масштабний проект з термомодернізації в рамках проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток орієнтований на громаду-3». Загальна вартість проекту становила 1 млн. 38 тис. грн., де частка міської ради – 348 тис. грн. (або 34 %), громади (ОСББ) – 54 тис. грн. (або 5 %), Європейського Союзу – 636 тис. грн. (або 61 %). В результаті було здійснено утеплення фасадів, повну заміну вікон та дверей, що дало можливість власникам квартир відчути значну економію та скорочення витрат на енерго та теплопостачання.

Не зупиняючись на досягнутому, нещодавно ОСББ «Кільцеве-109» розпочало реалізацію вже власного проекту без будь-якого додаткового фінансування. Зокрема, мешканці багатоквартирного житлового будинку продовжують термомодернізацію шляхом заміни шиферної покрівлі на металопрофіль.

IMG 20190531 185231

Варто зауважити, що виходячи зі структури енергоспоживання будинків, саме комплексна термосанація будівель є найбільш дієвим заходом щодо зниження їх енергоспоживання, особливо зважаючи на постійне зростання вартості енергоносіїв.