Досвід впровадження енергоменеджменту та реалізації інвестиційних проектів у місті Луцьк вивчав заступник міського голови Володимир Волос

З 11 по 12 червня 2019 року в Луцьку відбувся дводенний візит на тему «Впровадження енергоменеджменту та реалізація інвестиційних проектів як шлях до забезпечення сталого розвитку громади». Захід проводила Асоціація міст України в рамках загальнонаціональної програми обмінних візитів «Маршрути успіхів» Проекту USAID ПУЛЬС у співпраці з Луцькою міською радою.

Вивчати досвід Луцька приїхали близько 30 представників органів місцевого самоврядування – міські голови, їх заступники, начальники та фахівці профільних підрозділів із Києва, Вінницької, Волинської, Житомирської, Дніпропетровської, Кіровоградської, Львівської, Тернопільської, Хмельницької, Рівненської, Черкаської та Чернігівської областей. Серед учасників заходузаступник міського голови Костополя Володимир Волос.

Представників місцевого самоврядування привітала в.о. Виконавчого директора Волинського регіонального відділення АМУ Мар’яна Конончук, яка закликала дати отриманим під час «Маршруту успіху» знанням життя, ділитися враженнями про почуте та побачене після повернення додому.

«Асоціація міст України вже третій рік реалізовує загальнонаціональну програму «Маршрути успіху» – серія навчальних візитів для муніципальних службовців, метою яких є поширення кращих практик та досвіду міст у різних сферах. За цей час в рамках програми проведено 21 візит. Тема луцького «Маршруту успіху» обрана з огляду на пріоритетність проблем енергоменеджменту для громад-членів АМУ та важливість забезпечення фінансової стабільності муніципалітетів, щоб вони реалізовували проекти з енергоефективності на засадах співфінансування.»  – наголосила в.о. Виконавчого директора Волинського регіонального відділення АМУ Мар’яна Конончук

Протягом двох днів учасники оцінили здобутки міста у міжнародній діяльності Луцької міської ради, ступінь залучення грантових коштів у розвиток міста, досвіді Луцька у сфері енергозбереження, впровадження енергоощадних технологій у житлових будинках ОСББ, програми відшкодування частини суми кредитів ОСББ та ЖБК Луцька. Представники міст вивчали на практиці роботу ОСББ «Центральна Вежа», «Софії Ковалевської, 23а», «Федорова,4», які займаються впровадженням енергоефективних заходів, термомодернізаційні заходи, реалізовані у луцьких школах, роботу міського ЦНАП, а також заходи з покращення та відновлення благоустрою у місті.

Окрім того, учасники навчального заходу завітали до міського зоопарку та Луцького замку, які реконструйовані за рахунок інвестиційних коштів та бюджету громади.