Костопільчани дізнавалися, як отримати вигідне співфінансування для термомодернізації багатоквартирних будинків

6 вересня 2019 рокуо 15:00 год. в приміщенні Костопільської міської ради (4 поверх – зала засідань)  відбувся навчальний семінар «Фонд енергоефективності: крок за кроком».

Участь у семінарі взяли представники ОСББ міста Костопіль, консультант проекту EEFP Михайло Лук’яник, представник проекту ЄС/ПРООН «HOUSES» Ольга Кашевська, заступник міського голови Володимир Волос.

Під час заходу Михайло Лук'яник розповів про основні засади програми "Енергодім".

Ольга Кашевська презентувала Проект «HOUSES», що передбачає впровадження сталих енергоефективних рішень для жителів ОСББ. Основна мета Проекту – мобілізація співвласників житла в багатоквартирних будинках в Україні та підтримка їхньої мотивації до підвищення рівня енергоефективності власних будинків.

Під час семінару було обговорено нові умови для ОСББ, які пропонує Фонд Енергоефективності України з 2020 року. Зокрема, ОСББ міста Костопіль мають можливість отримати до 70% співфінансування для реалізації проектів з термомодернізації (утеплення фасаду, ремонт покрівлі, модернізацію системи теплопостачання і т.д.).

В рамках таких перспектив, під час навчальної зустрічі у Костопільській міській раді, Михайло Лук'яник виділив головні умови для підготовки заявок для участі у програмі Фонду енергоефективності, розповів, як правильно проводити енергоаудит (який цього разу є обов'язковою умовою участі) та подавати проектно-кошторисну документацію.

70168315 2444004232542548 3082761554647580672 n

Відтак, для активних ОСББ міста Костопіль попереду значний об'єм роботи, аби не пропустити свій шанс та отримати співфінансування для впровадження життєвонеобхідних проектів для своїх будинків.

Заступник міського голови Володимир Волос висловив свої сподівання, що завдяки спільній роботі вже незабаром вдасться зробити багато позитивних перетворень у житловому фонді міста. Втім, зазначає Володимир Волос, все залежить від бажання та наполегливості самих ОСББ.

На жаль, попри широкий розголос анонсованої події, жителі багатоквартирних житлових будинків інших форм власності не виявили бажання взяти участь у семінарі та дізнатися, як вирішити наболілі проблеми у своїх будинках за рахунок переважно донорських коштів.