А в Костополі – тепло, затишно, чисто і привітно…

Перетинаючи межі Костополя, якому, до речі, нещодавно виповнилось 236 років, складається враження, що ти потрапляєш у сучасне європейське місто. Найперше вражає чистота тротуарів, берегів річки Замчисько та й самої водойми і, звичайно ж, привітність і гостинність місцевих мешканців. Таке враження складається у багатьох гостей міста, які прибувають сюди у справах чи просто проїжджають цим відомим не лише в Україні населеним пунктом.

Тим часом у Костополі працюють підприємства деревообробної і лісової промисловості, заводи скловиробів, продтоварів та інші, що визначають місто як важливий індустріальний центр і не лише Рівненської області.

А у Голлівуді, між іншим, навіть зняли документальний фільм про Костопіль. Чим не можуть похвалитися навіть більші і відоміші міста України. Нещодавно  вийшла з друку книга про історію Костополя.

Утім повернемося до актуальних питань: чим живуть райцентр Костопіль та його мешканці у ці дні, коли вночі стовпчики термометрів опускаються до -3, відтак зима вже стукає у двері…

Про це, зокрема, серед іншого йшлося і на останній сесії міської ради.

Мені вдалося побувати на черговій планерці, де обговорювали питання підготовки до зими комунальних служб міста. До речі, такі наради Євгеній Олексійович регулярно проводить зі своїми заступниками і керівниками відповідних служб. Тож сказав, що найповнішу інформацію з даного питання я дізнаюся, звичайно ж, з перших уст.

IMG 20190919 092053

Отож перший заступник міського голови Андрій Ткачук, директори комунальних підприємств чітко і конкретно розповіли про підготовку до роботи під час осінньо-зимового періоду та опалювального сезону і передали мені відповідну роздруковану інформацію.

Отож, з впевненістю можу сказати, що житлово-комунальне господарство Костополя до опалювального періоду практично готове.

І на підтвердження цього ще така офіційна інформація.

Керівництво і фахівці Костопільської райдержадміністрації і департаменту житлово-комунального господарства, енергетики та енергоефективності облдержадміністрації здійснили огляд готовності міста, населених пунктів району і ОТГ до осінньо-зимового періоду 2019-2020 років.

Підсумовуючи результати огляду, фахівці зробили такі висновки: підприємства житлово-комунального господарства, соціальної сфери, Костопільський міськвиконкомом, сільські ради провели значний обсяг робіт з підготовки житлового фонду, закладів освіти і культури, охорони здоров’я, комунальної теплоенергетики та ін.

Загальну готовність Костопільського району на цей час було оцінено на 4,8 бала за 5-бальною шкалою.

Поцікавився я й думками самих костопільчан і гостей міста.

Як правило, переважна більшість з них позитивно оцінює роботу місцевої влади, в тому числі і з підготовки до осінньо-зимового періоду.

А приватний підприємець Володимир Мельник з села Базальтове, його дружина Олена, яка працює вчителькою в місцевій школі, разом з дітьми-школяриками Тимофійком та Яринкою приїхали до Костополя, щоб разом з вирішенням нагальних питань, у тому числі і з підготовки до зими, ще й сфотографуватися біля недавно відкритого пам’ятного знака «Я люблю Костопіль».

Ось такі вони – сучасний Костопіль та костопільчани. І більшість опитаних місцевих мешканців такому стану справ завдячують, насамперед, місцевій владі і міському голові Євгенію Денисюку, який на цій посаді перебуває вже 5-ту каденцію.

Костопільчан турбує питання: чи буде Євгеній Олексійович балотуватись вшосте на спосаду міського голови, бо вони вже звикли, що у місті є справжній господар.

Євгеній Олексійович Денисюк аж ніяк не тримається за крісло, а просто робить те, що мав би робити кожен порядний і чесний чиновник на його місці. Для цього варто хоч раз побувати в Костополі, побачити все на власні очі, послухати місцевих мешканців і гостей міста.

Так, цього разу випадково зустрів у Костополі біля Музею лісу групу молодих білорусів. З ними під’їхав до міста. Гості були в захоплені від нашого райцентру, хоча й самі з того краю, де панує порядок.

До речі, досвідчений господарник Євгеній Денисюк добре розуміє, що місцевих коштів для розвитку міста – недостатньо. Відтак у Костополі останнім часом з’явилися міста-побратими у країнах Європи. Запрацювали європейські і ПРООНівські проекти, завдяки яким вдалося термомодернізувати багатоквартирні житлові будинки, утеплити і встановити енергозберігаючі вікна та двері.

Між іншим, Костопільська міська рада однією з перших в області затвердила програму підтримки  ОСББ. Її учасники беруть активну участь у проведенні термомодернізації, капітального ремонту, реконструкції покрівель, здійсненні капітальних ремонтів ДНЗ.

Словом, якщо ви захочете побувати у Європі – не обов’язково їхати за сотні кілометрів. Достатньо побувати в Костополі, що за 36 кілометрів від Рівного.

Валентин Сімчук, "Вільне Слово"