У Костополі вшанували пам’ять загиблих українців, які захищали країну від нацистів

Урочистості та покладання квітів до Меморіалу Слави з нагоди 75-ї річниці визволення України від нацистських окупантів відбулися 28 жовтня в місті Костопіль.

У часть у дійстві взяли керівники міста та району, військовослужбовці, учасники АТО, волонтери, небайдужі мешканці міста та району.

Присутні вшанували хвилиною мовчання пам'ять воїнів-визволителів і всіх полеглих у роки Другої світової війни, поклали квіти до Меморіалу Слави.

Аматорський гурт «Нивка» Костопільського районного будинку культури виконав пісню «Летіли журавлики».

Історична довідка:

Битва за визволення країни тривала 680 діб і стала одним з найважливіших етапів на шляху перемоги над нацизмом. У ході воєнних дій на території України загинуло близько трьох мільйонів воїнів, понад два мільйони українців було вивезено для примусової праці до Німеччини під час окупації.

На території України цілком чи частково було зруйновано понад 700 міст і 28 тисяч сіл, близько 10 мільйонів людей залишились без даху над головою, знищено понад 16 тисяч промислових підприємств.

Ратний подвиг українців на всіх фронтах Другої Світової війни відзначено найвищими бойовими нагородами. Серед них - 2072 воїна удостоєні звання Героя Радянського Союзу, 32 українця - двічі. Багато представників української землі стали повними кавалерами Ордена Слави.

Світлини - Олександа Никончука