БЕЗРОБІТНІ ТАКОЖ МАЮТЬ ПРАВО НА СУБСИДІЮ

Люди, які перебувають на обліку в центрі зайнятості, та студенти мають право на безповоротну державну допомогу у сплаті житлово-комунальних послуг – субсидію.

Громадянам, які перебувають на обліку в центрі зайнятості і отримують допомогу з безробіття, студентам денної форми навчання при оформленні субсидії враховують фактичний розмір доходу. А громадянам, які перебувають на обліку в центрі зайнятості, але не отримують допомогу з безробіття, -  два прожиткових мінімуми.

Для тих, хто не перебуває на обліку в центрі зайнятості і свої доходи декларує як нульові, органи соціального захисту населення рахують два прожиткові мінімуми.

ЧОМУ БЕЗРОБІТНИМ РАХУЮТЬ 2 ПРОЖИТКОВІ МІНІМУМИ?

Неофіційні доходи отримує величезна кількість українських домогосподарств. Не сплачуючи нічого в Державний бюджет країни, недоброчесні громадяни хочуть отримати допомогу від держави на оплату житлово-комунальних послуг – субсидію – у максимальному розмірі. І така допомога донедавна їм справді надавалася.

Це не справедливо по відношенню до тих людей, які працюють офіційно, чесно сплачуючи державі податки. За обсягом субсидія, скажімо, у скромної вчительки, яка тяжкою, напруженою працею заробляє гроші і чесно сплачує податки, може бути меншою, ніж у тих, хто не декларує жодної копійки, але при цьому споживає газ, світло і т.д.

Тому зарахуванням двох прожиткових мінімумів – з 1 травня 2016р. – 2900 грн. - держава вирівнює соціальну справедливість між тими, хто справді потребує підтримки в оплаті житлово-комунальних послуг, і тими, хто наче б то не працює, але на якісь то доходи живе.

Тому якщо людина працездатного віку не працює, не служить в армії, не вчиться, їй під час оформлення субсидії з 1 травня 2016 року зараховується не більше двох прожиткових мінімумів - 2900 грн.

Це стосується лише працездатних осіб. Водночас, є ті, хто насправді перебуває у складних життєвих обставинах. І тоді комісія при  розгляді  заяв від  таких претендентів на субсидію, якщо згадані обставини дійсно підтверджуються, може встановити згадану  державну допомогу  з урахуванням одного, а не двох  прожиткових мінімумів.

Рішення про зарахування 2-х прожиткових мінімумів людям працездатного віку при оформленні субсидії покликане стимулювати населення до праці та офіційного працевлаштування. В такий спосіб держава бореться з тіньовою економікою та прихованою зайнятістю.

Інформація за посиланням teplo.gov.ua