Представники ОСББ з міст Вараш, Сарни, Дубно та Березне вивчали досвід костопільських ОСББ

16 листопада 2019 року в рамках Програми обласного ознайомлюючого візиту на тему «Від створення ОСББ до комплексної реновації будинку» відбувся навчальний візит делегації представників ОСББ з міст Вараш, Сарни, Дубно та Березне до міста Костопіль.

Навчальний візит організований та проведений Програмою підтримки Фонду Енергоефективності України.

Захід розпочався із круглого столу в Костопільській міській раді під час якого заступник міського голови Володимир Волос ознайомив учасників з місцевим досвідом створення ОСББ, інструменти підтримки об’єднань місцевою владою, роботою в рамках різноманітних проектів зусиллями ОСББ та партнерів, в тому числі міжнародних.

IMG 20191116 122746

Володимир Волос розповів про процедурну складову ОСББ, досвідом проведення цілого комплексу навчань та семінарів, а також практичними заходами спрямованими на успішний запуск ефективного господарювання в мікрогромадах.

Після інформаційної частини заходу, делегація здійснила огляд будинків, де ОСББ реалізували спільні проекти з Проектом ЄС/ПРООН, Фондом ЕЕ України, Костопільською міською радою, Урядовою програмою «Теплих» кредитів. Зокрема, учасники побували на ОСББ «Фабрична-3», ОСББ «Скляне», ОСББ «Саланг», ОСББ «Кільцеве-1» та ін. Між тим, поспілкувались гості й з місцевими жителями будинків, які перенесли масштабні реновації та стали енергоефективними.

Представники ОСББ з міст Вараш, Сарни, Дубно та Березне були вражені досвідом костопільських ОСББ, а особливо кількістю успішно реалізованих проектів лише за кілька років. Візитери також відзначили роль місцевої влади в процесі становлення та функціонування костопільських ОСББ, координаційну та фінансову допомогу, підтримку в проектах на усіх етапах.

Після ознайомлення з містом Костопіль, делегація вирушила до міста Рівне, де вивчала досвід та діяльність тамтешніх об’єднань, енергоаудиту, проведення загальних зборів ОСББ та роль громадських організацій.