У Костополі вшанували пам'ять загиблих визволителів міста

14 січня 2020 року поблизу Меморіалу Слави відбувся пам'ятний захід з нагоди 76-ї річниці з дня визволення міста від німецько-фашистських загарбників.

Участь у події взяли керівники міста та району, трудові колективи, представники ветеранських та громадських організацій, молодь, небайдужі мешканці міста.

IMG 20200114 114334

Перед присутніми виступили голова ветеранської організації району Георгій Лазарчук, який вкотре нагадав про вагомий внесок воїнів-українців у перемозі над нацистською Німеччиною та її союзниками, адже українські маршали й генерали очолювали більше половини з 15 фронтів, які діяли в період боротьби з фашистськими загарбниками.

IMG 20200114 114318

На закінчення заходу, учасники поклали до меморілау слави живі квіти на знак вічної пам’яті про захисників міста, які назавжди залишаться у серцях та спогадах костопільчан.

IMG 20200114 115041

Історична довідка

14 січня 1944 року на світанку, загони партизанського з’єднання Малікова та 121 Гомельська стрілецька дивізія пішли на Костопіль з усіх боків та захопили Перемінку. Першими до міста увірвались кінні розвідники. Найбільш тривалий бій з фашистами відбувся у районі залізничного вокзалу та залізничного переїзду через річку Замчисько.

Вже 15 січня місто було повністю звільнено від окупантів. Під час боїв за Костопіль було захоплено полковий прапор 2-го полку СС, знищено близько 500 фашистів, 5 танків, 3 бронемашини,17 кулеметів. Захоплено 28 кулеметів, 6 гармат, склади боєприпасів.

За героїчне звільнення міста та району солдати, офіцери отримали високі нагороди, зокрема, звання Героя Радянського Союзу - Василь Сидоров та тувинський доброволець Кичил Оол.