У Костополі відбувся патріотичний захід з нагоди Дня Соборності України

Після двох десятків років Незалежності, у сучасному українському національному календарі дата 22 січня посідає одне з провідних місць і має глибокий символічний зміст: одвічної мрії українців на вільне життя в самостійній, соборній, незалежній державі.

22 січня 1919 року було проголошено Акт Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки. Цього дня згадується і інша подія, що відбулася за рік до того – 22 січня 1918 року було прийнято IV Універсал Української Центральної Ради, яким проголошувалася повна незалежність Української Народної Республіки від Росії. «...Віднині во єдино зливаються століттями відірвані одна від одної частини єдиної України — Галичина, Буковина, Закарпаття і Наддніпрянська Україна.

Відтак, нині у Костополі відбувся патріотичний захід на майдані Т. Г. Шевченка за участі керівників міста та району, військовослужбовців, патріотично налаштованих краян, молоді.

IMG 20200122 121759

Ведучі сьогоднішньго заходу вкотре нагадали про важливу для всього українства подію, яка сталася 101 рік тому, адже саме Акт Злуки став прологом, дороговказом для всіх борців за волю нашої держави і для сучасної соборної суверенної України.

Під час мітингу троє матерів військоволужбовців отримали "Орден матері бійця АТО" з нагоди Дня Соборності України.

Хвилиною мовчання присутні вшанували борців за волю та незалежність України.

Костопільчани та гості міста поклали квіти до пам'ятника Великому Кобзарю.

Після закінчення дійства у центрі міста, присутні  вирушили до меморіалу "Герої не вмирають", де також поклали квіти й пам'янули Героїв-земляків.