Шановні костопільчани!

Щиро вітаю Вас із прийдешнім Днем міста Костопіль!

Це свято святкує кожен, хто вважає Костопіль своєю рідною домівкою, хто народився і виріс тут, хто приїхав і залишився назавжди.

Костопіль – це наш спільний дім, як унікальна мозаїка характерів людей, які своєю працею в різні часи будували і наповнювали місто будівлями, вулицями, парками та скверами.

Справедливо буде сказати, що наше місто ми успадкували від наших предків. Тому, в першу чергу, хочу висловити слова вдячності першобудівникам, які приїхали з різних куточків землі, щоб будувати красиве і комфортне місто. Згідно перепису населення у 1897 році в Костополі проживало вже 1706 чоловік. В цей період засновано перші примітивні фанерну і меблеву фабрики, починають діяти чавуноливарний завод, пекарня, гуральня, водяний млин. Після війни місто швидко відновилось, а в у другій половині 20 століття стало набувати знайомих нам форм.  В рекордні строки зводилися промислові підприємства, заклади освіти, культури, медицини та соціальної сфери, багатоповерхові будинки.

Справедливо сказано також і те, що наше місто ми позичаємо у наших нащадків, адже ми користуємось зараз тим, що поправу  належить їм у майбутньому. З огляду на це я мрію, щоб місто Костопіль з кожним роком розквітало і ставало комфортнішим для наших дітей, щоб заможніше жилося костопільчанам, щоб ми ставали толерантнішими,  добрішими і милосерднішими один до одного, щоб ніколи не роз’єднували нас різні погляди.  Я дякую усім Костопільчанам: працівникам підприємств, установ і організацій, депутатському корпусу, громадським об’єднанням, всім, хто сьогодні вносить посильний вклад у розвиток рідного міста, віддає частку своєї любові до малої Батьківщини.

Костопіль є молодим та прогресивним містом, яке в ході новітньої історії зберігає свій промисловий потенціал. Ми пам’ятаємо періоди, коли швидкий розвиток будівництва у місті забезпечувався місцевими промисловими підприємствами, ми покладаємо надію на те, що сучасні реформи, запроваджені урядами нашої країни, призведуть до справжньої, реальної децентралізації економіки та дозволять залишити створені у місті фінансові ресурси.

Попри всі труднощі, які пов’язані із політичною та економічною нестабільністю в країні, загальнодержавним карантином, в умовах чергового спаду економіки злагоджено працюють в місті промислові та комунальні підприємства, подається вода і тепло, відводяться побутові стоки. В межах затверджених видатків  проводиться будівництво, ремонт та утримання об’єктів інфраструктури міста, зокрема, у цьому році, побудовано новий світлофорний об’єкт по вулиці Рівненській, сучасне освітлення по вулиці Коперніка. На сьогодні наше місто відоме за межами області, країни та навіть за кордоном. І це, не в абияку чергу, завдяки досягненням вихованців спортивних клубів та учнів навчальних закладів. Поряд з цим ми пишаємося військовослужбовцями нашого міста, які з перших днів війни на Сході пішли захищати і продовжують боронити суверенітет та територіальну цілісність України. Своїм життям вписали золоті сторінки літопису міста Герої-земляки,  які не повернулись із зони АТО. Вічна їм пам'ять і наша глибока шана.

Я вітаю з Днем міста всіх костопільчан і тих, в чиєму серці живе  приємний спогад про часи проведені в Костополі! Бажаю мирного неба, доброго козацького здоров’я, щастя, успіхів у всіх справах, достатку та родинного тепла. Хай ніколи не згасає зірка доброї вдачі, працелюбності та патріотизму. Нехай у кожній оселі панує лише добро та злагода,  кожна нова мить життя приносить радість.

З повагою до всіх, міський голова

Євгеній Денисюк.