Повідомлення щодо встановлення тарифів

на централізоване водопостачання та водовідведення та на послуги з централізованого постачання холодної води, водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем) на 2017 рік

На відкритому засіданні Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, яке відбулося 22 березня 2017 року, затвердила постанову НКРЕКП від 22.03.2017 р. № 310 «Про внесення змін до постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 16 червня 2016 року № 1141» та постанову НКРЕКП від 22.03.2017 р. № 311 «Про внесення змін до постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 26 листопада 2015 року № 2868».

На виконання  Закону України «Про доступ до публічної інформації», наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 30.07.2012 № 390 «Про затвердження Порядку доведення до споживачів інформації про перелік житлово-комунальних послуг, структуру цін/тарифів, зміну цін/тарифів з обґрунтуванням її необхідності та про врахування відповідної позиції територіальних громад» та відповідно ст.32 п.6 ЗУ «Про житлово-комунальні послуги» КП «КОСТОПІЛЬВОДОКАНАЛ» оприлюднює постанови НКРЕКП зі структурами тарифів на 2017 рік, що додаються.

З метою інформування та роз'яснення споживачам повідомляємо, що діючі тарифи, затверджені Постановою НКРЕКУ № 260 від 25.02.2016 р (введені в дію з 01.04.2016 р.), в даний час відшкодовують фактичну собівартість на послуги водопостачання та водовідведення на 97%.

Порівняно до діючого тарифу планові тарифи зросли на 22,7% з централізованого водопостачання та на 7,26% з централізованого водовідведення.

На зміну тарифів вплинули в першу чергу наступні чинники:

1) зменшилися обсяги реалізації, що враховані в діючих тарифах, а саме:

- на 0,4%  з централізованого водопостачання,

- на 1,8%  з централізованого водовідведення.

2) зросли витрати на оплату праці:

- на 31,75%  з централізованого водопостачання,

- на 35,24%  з централізованого водовідведення.

Заробітна плата врахована до тарифів в установленому порядку із забезпеченням мінімальної заробітної плати та інших гарантій з оплати праці, передбачених Законом України «Про державний бюджет України на 2017 рік», з урахуванням положень генеральної та галузевої угод, колективного договору;

3) зросли заплановані витрати на оплату електричної енергії:

- на 15,9% з централізованого водопостачання,

- на 15,1% з централізованого водовідведення, що відбулося за рахунок зростання вартості електричної енергії на 15,55% на 2 клас.

4) інші витрати також зросли у зв’язку з підвищенням вартості реагентів, витрат на ремонти, паливо-мастильні матеріали, ставки податків та зборів тощо.

5) Слід зазначити, що відповідно до пункту 1.10 та 2.8 Порядку до складових тарифів враховано кошти на компенсацію різниці між фактичними витратами з придбання електричної енергії, сплати податків і зборів та запланованими відповідними витратами за І півріччя 2016 року в сумі:

- 40,10 тис.грн. з централізованого водопостачання;

- 10,41 тис.грн. з централізованого водовідведення.

Згідно постанови НКРЕКП від 22.03.2017р. № 310 «Про внесення змін до постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 16 червня 2016 року № 1141» встановлено для  споживачів:

-    тариф на централізоване водопостачання – 6,20 грн. за 1 куб. м. без ПДВ (7,44 грн. за 1 куб.м. з ПДВ);

- тариф на централізоване водовідведення – 9,16 грн. за 1 куб. м. без ПДВ (10,99 грн. за 1 куб.м. з ПДВ).

Рівень зростання загального тарифу на централізоване водопостачання та водовідведення – 13,02%.

Ця постанова набирає чинності з дня, наступного за днем її опублікування в офіційному друкованому виданні – газети «Урядовий кур’єр».

З регуляторним актом можна ознайомитись на веб-сайті НКРЕКП: www.nerc.gov.ua

Згідно постанови НКРЕКП від 22.03.2017р. № 311 «Про внесення змін до постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 26 листопада 2015 року № 2868» встановлено для споживачів в багатоквартирних будинках:

- тариф на послугу з централізованого постачання холодної води (з використанням внутрішньобудинкових систем) – 6,80 грн. за 1 куб. м. без ПДВ (8,16 грн. за 1 куб.м. з ПДВ);

-  тариф на послугу з централізованого водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем) – 10,03 грн. за 1 куб. м. без ПДВ (12,036 грн. за 1 куб.м. з ПДВ).

Рівень зростання загального тарифу на послугу з централізованого постачання холодної води, водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем) – 23,8%.

З регуляторним актом можна ознайомитись на веб-сайті НКРЕКП: www.nerc.gov.ua.