КП «Костопількомуненергія» інформує

КП «Костопількомуненергнія» надає  послугу централізованого опалення. Багато змін відбулося в частині надання послуги централізованого опалення в результаті чого в абонентів виникло  багато запитань на які ми спробуємо надати відповідь.


Надання житлово-комунальних послуг, в частині централізованого опалення регулюються наступними нормативними актами – Законом України «Про житлово-комунальні послуги», «Правилами надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої водиі водовідведення».

Питання оснащення житлового фонду приладами обліку теплової енергії, обслуговування цих вузлів, порядок зняття показів вузлів обліку теплової енергії регламентується законом України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання».

Споживачі, які не можуть самостійно оплатити вартість послуги централізованого опалення отримують субсидії відповідно до «Порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг.».

Особливості розрахунку вартості послуги централізованого опалення  для абонетів житлових будинків без будинкових приладів обліку ( по площі , за 1 м.кв.)

№ з\п Місяць Кількість діб врахованих в тарифі Нормативна температура місця згідно ДБН 2010 «Кліматологія»

Затверджений тариф

Грн\м.кв місяць з ПДВ

Зкоригований тариф (відповідно до нормативної температури і к-сті діб опалення, врахованих в діючих тарифах)
1 січень 31 - 4,6

37,08

46,82
2 лютий 28 - 3,4 44,33
3 березень 31 0,7 35,77
4 квітень 14,5 8 10,01
5 жовтень 16,5 7,7 11,36
6 листопад 30 2,1 32,94
7 грудень 31 -2,6 42,67

Фактичні значення тарифу відповідно до фактичних значень зонішньої температури та фактичної тривалості опалювального періоду матимуть дещо інші значення від зазначених у таблиці. Так фактичне значення тарифу в січні 2018 р при фактичній температурі зовнішньогго повітря (-) 2,1452 град і тривалості опалювального періоду 31 день становить 41,73 грн\м.кв

Обраховані значення зкоригованого тарифу  зазначаються у квитанціях які надаються споживачам та розміщуються в інтернеті на сайті Костопільської міської ради

Особливості розрахунку вартості послуги централізованого опалення  для абонентів житлових будинків обладнаних приладами обліку теплової енергії
Відповідно до діючих нормативних  актів в галузі теплопостачання оснащення приладами обліку всіх житлових будинків є обов’язклвим. Станом на 01.10.2017 р. на багатоповерхових багатокваритрних житлових будинках які опалюються від котелень КП «Костопількомуненергія» встановлено 46 теплових лічильників.

Тепловий лічильник є точкою продажу теплової енергії. Далі теплова енергія постачається до споживачів внутрішньобудинковими мережами централізованого опалення .Внутрішньобудинкові мережі знаходяться на балансі власників житлового фонду  (будинкоуправління, кооперетиви, ОСББ та інше) та обслуговуться ними.

Тепловий лічильник обліковує всю теплову енергію яка фактично поступає на будинок, в тому числі опалення місць загального користування.

На кількість теплової енергії яку споживає житловий будинок впливають наступні фактори:
-    чим вища темпертура в приміщеннях будинків тим більше спожито теплової енергії яка підлягає оплаті
-    додаткові втрати теплової енергії у внутрібудиноких мережах в залежності від стану теплової ізоляції трубопроводів
-    наявність приладів опалення в місцях загального користування ( вхідні тамбури, сходові клітини, смітєкамери ) опалення яких оплачується абонентами
-    відсутність утеплення зовнішніх стін , стелі верхніх поверхів та підвального приміщення .

Зняття  показів теплових лічильників здійснюється щомісяця в останні дні місяця представником КП «Костопількомуненергія» в присутності представника житлово експлуатуючої організації або представника від жителів будинку .
Кількість спожитої теплової енергії визначеної за допомогою теплового лічильника  розподіляється між абонентами будику пропоційно опалювальній площі квартир.

Особливості надання субсидії на послугу централізованого опаленя

Субсидія на послугу централізованого опалення для абонетів які проживають в будинках без приладів обліку надається на 13,65 м.кв. опалювальної площі на одну особу та додатково 35,22 кв.м. на домогосподарство .
Для  абонентів, житлові будинки яких обладнані приладами обліку встановлено соціальну   норму споживання теплової енергії в розмірі 0,0431 Гкал на 1 м.кв. та коригуючий коофіцієнт для Рівненської обл. до нього -0,629 для 1-4 поверхових будівель та 0,424 для будівель 5 поверхів та вище.

Зауважимо, що соціальна норма споживання теплової енергії є величина стабільна і не змінюється протягом опалювального сезону, що створює значні незручності для споживачів .

Звертаємо вашу увагу що соціальна норма споживання теплової енергії на опалювальний сезон 2017\2018 відповідно до рішень уряду зменшено більше ніж на 20 % в порівнянні з сезоном 2016\2017.

Зважаючи на значне зменшення соціальної норми споживання вівдповідно до постанови КМУ № 409 та те що фактичне споживання теплової енергії житловими будинками   є змінною величиною протягом опалювального періоду для багатьох споживачів виникає ситуація коли призначена субсидія не покриває кількості фактично спожитої теплової енергії і виникає необхідність оплати надлишків тепловї енергії по її повній вартості.

 

КП "Костопількомуненергія"