Костопільська міська рада нагадує про обов’язок сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки фізичними особами у 2018 році

Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки є складовою податку на майно відповідно до статті 265 Податкового кодексу України. Платниками податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості.

Обчислення суми податку з об’єкта/об’єктів житлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб, здійснюється контролюючим органом за місцем реєстрації власника такої нерухомості.

База оподаткування об’єкта/об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності фізичної особи - платника податку, зменшується:

а) для квартири/квартир незалежно від їх кількості - на 60 кв. метрів;

б) для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості - на 120 кв. метрів;

в) для різних типів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), - на 180 кв. метрів.

Водночас, п.п. 266.4.3 п. 266.4 ст. 266 ПКУ встановлено, що пільги з податку, передбачені підпунктами 266.4.1 та 266.4.2 п. 266.4 ст. 266 ПКУ, для фізичних осіб не застосовуються до об’єкта/об’єктів оподаткування, що використовуються їх власниками з метою одержання доходів (здаються в оренду, лізинг, позичку, використовуються у підприємницькій діяльності).

Ставки податку для об’єктів нерухомості, що перебувають у власності, встановлюються за рішенням сільської, селищної, міської ради.

Згідно положення пункту 10.1.1 Податкового кодексу України податок на нерухомість є місцевим податком, тому він сплачується до відповідного місцевого бюджету за місцем розташування нерухомості. Податкове зобов’язання за звітний рік з податку сплачується фізичними особами - протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.

Граничний термін сплати у 2018 році - 28 серпня поточного року, після чого будуть нараховуватись штрафні санкції.

Податкове повідомлення-рішення про сплату суми податку та відповідні платіжні реквізити, зокрема, органів місцевого самоврядування за місцезнаходженням кожного з об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, надсилаються (вручаються) платнику податку контролюючим органом за місцем реєстрації

Інформація щодо місця реєстрації – це інформація внесена до інформаційних баз фіскальної служби на момент, коли громадяни звертались до фіскальних органів з метою отримання ідентифікаційних кодів. Протягом місяця після зміни місця реєстрації громадянин зобов’язаний повідомити про такі зміни контролюючий орган, де він перебуває на обліку. Якщо платник не повідомляє ДФС про зміну місця реєстрації – податкове повідомлення - рішення надсилається на адресу, інформація про яку міститься в контролюючому органі, тобто стару адресу. Таким чином, платник не буде ознайомлений із сумою проведених нарахувань податку. Внаслідок чого виникає податковий борг, штрафні санкції, арешт майна.

У зв’язку з цим пропонуємо платникам податків, у яких змінилися реєстраційні дані (наприклад: адреса реєстрації місця проживання), подати в державну податкову інспекцію за місцем реєстрації заяву за формою № 5ДР про внесення змін до Державного реєстру фізичних осіб - платників податків.

Якщо платнику податку надійшло податкове повідомлення – рішення про сплату податку на нерухоме майно, однак ним виявлено розбіжності і він не погоджується із сумою податку, такий платник податку може звернутися до контролюючого органу із заявою про проведення звірки.

Для отримання податкового повідомлення - рішення про нарахування податку на нерухоме майно громадянам(в залежності від місця реєстрації(прописки) слід звертатися до:

• Костопільської міської ради: фізичні особи, що зареєстровані на наступних вулицях та провулках міста – Степанській/пров.Степанському, Рівненській/пров.Рівненському, Сидорова/пров.Сидорова, В.Стуса/пров.В.Стуса, Грушевського, Дерев’яній(Гвардійській)/пров.Дерев’яному(Гвардійському), Коперника, 1-го Травня, Новій/пров.Новому;
  • ЦОП Костопільського відділення Рівненської ОДПІ за адресою м.Костопіль, вул.С.Руданського,5: фізичні особи, що зареєстровані на решті вулиць та провулків міста.

KOSTOPIL MR