КП "Костопільводоканал" інформує щодо повірки лічильників

Згідно з п.1 ст.17 Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» засоби вимірювальної техніки,що перебувають в експлуатації,на які поширюється державний метрологічний нагляд,підлягають періодичній повірці.

Починаючи з 01.01.2018року повірка квартирних лічильників води проводиться за власний рахунок споживачів відповідно до Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність».

Відповідно до постанови НКРЕКП від 02 листопада 2017р.№1343 «Про внесення змін до постанови Національної комісії,що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг,від 16 червня 2016року №1141»та №1344 «Про внесення змін до постанови Національної комісії,що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг,від 26 листопада 2015р. №2868 з діючих тарифів на послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення вилучені витрати на періодичну повірку квартирних засобів обліку води (для багатоповерхових будинків з 29.11.2017р.,для будинків приватного сектору з 17.12.2017року).

Повірку засобів вимірювальної техніки виконують повірочні лабораторії підприємств і організацій,які мають ліцензії на їх проведення,зокрема це лабораторія КП «Костопільводоканал»,та
повірочна лабораторія «ТОВ «Рівнестандарт»,ДП «Рівненський науково-виробничий центр стандартизації,метрології та сертифікації».

Лабораторією «ТОВ «Рівнестандарт» використовується високоточна еталонна повірочна установка призначена спеціально для проведення повірки лічильників як гарячої так і холодної води без демонтажу,що в свою чергу вирішує ряд питань в інтересах осіб,що є користувачами таких лічильників,вартість даних робіт складає-180грн.

Лабораторія КП «Костопільводоканал» проводить повірку лічильників води з демонтажем строк повірки в даному випадку складає до 30діб.На час повірки встановлюється контрольний лічильник,який демонтується при встановлені повіреного лічильника абонента.Вартість даних робіт становить 184,32грн.

ДП»Рівненський науково-виробничий центр стандартизації,метрології та сертифікації» проводить повірку в місті Рівне,демонтаж лічильників та доставка на повірку здійснюється самим абонентом,оплата за повірку згідно діючих тарифів.

Міжповірочні інтервали відображені у паспорті лічильників.Лічильники які не пройшли повірку підлягають заміні за рахунок абонента.Заміна лічильника не може тривати більше одного місяця,після чого нарахування буде проводитися у відповідності до нормативів споживання.Абонентам,які відмовляються проводити повірку лічильників води (термін повірки прострочений)нарахування буде проводитися відповідно до чинного законодавства за нормативами споживання.

Адміністрація КП «Костопільводоканал»