Централізоване опалення. Зміни в законодавстві

З 01.05.2019 року набирають чинності нова редакція закону України « Про житлово-комунальні послуги» (№ 2454-VIII) та окремі статті закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» (№  2119 – VIII) які регулюють відносини у процесі надання житлово-комунальних послуг (зокрема централізованого опалення) та засади забезпечення комерційного обліку послуги з постачання теплової енергії.

Основні вимоги вказаних законів:

  • оснащення будівель вузлами комерційного обліку є обов’язковим;
  • витрати на оснащення будівель вузлами комерційного обліку (за винятком самостійно встановлених співвласниками будівель вузлів комерційного обліку), обслуговування, ремонт та повірку вузлів комерційного обліку теплової енергії здійснені оператором зовнішніх інженерних мереж, відшкодовуються споживачами відповідних комунальних послуг, в тому числі власниками (співвласниками) квартир, обладнаних системами автономного опалення у такій будівлі, шляхом сплати внеску за встановлення, обслуговування, ремонт та повірку вузла комерційного обліку, який сплачується виконавцеві відповідної послуги, додатково до затверджених тарифів на теплову енергію (для кожного будинку окремо).

Згідно змісту «Методики розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг» затвердженої наказом № 315 від 22.11.2018р. Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України теплова енергія спожита  житловим будинком (будівлею) Qоп.буд має наступні оcновні складові:

Qоп.буд = Qкв.з ЦО + Qфвс + Qмзк

  • Qкв.зЦО - теплова енергія спожита квартирами (приміщеннями) з централізованим опаленням ( не розподіляється на квартири (приміщення) з автономним опаленням);
  • Qфвс - обсяг теплової енергії витрачений на функціонування внутрішньобудинкової системи централізованого опалення (теплова енергія, що надходить у приміщення від транзитних трубопроводів (підвали, горища));

Теплова енергія на функціонування внутрібудинкової системи централізованого опалення визначається Методикою як частка від загального обсягу теплової енергії спожитої на опалення будинку. Розподіл теплової енергії на функціонування внутрібудикової системи проводиться в тому числі і на квартири (приміщення) з автономним опаленням.  

         За рішенням співвласників будинку та на їх замовлення величину    витрат теплої енергії на функціонування внутрібудинкової системи , в тому числі і після поліпшення ізоляції трубопровід, можливо визначати енергаудитом проведеним спеціалізованою організацією, результати якого співвласниками повідомляються в теплопостачальну організацію.

  • Qмзк (сходові клітини, сміттєкамери, загальні коридори ) – теплова енергія витрачена на опалення місць загального користування, визначається за Методикою як частка від загального обсягу теплової енергії спожитої на опалення будинку в залежності від поверховості. Розподіл теплової енергії на опалення місць загального користування проводиться в тому числі і на квартири з автономним опаленням .

За рішенням співвласників будинку та на їх замовлення величину    витрат теплої на опалення місць загального користування  можливо визначати енергаудитом проведеним спеціалізованою організацією, результати якого співвласниками повідомляються в теплопостачальну організацію.

За умови відсутності приладів опалення в місцях загального користування або їх демонтажу за заявою співвласників оплата за їх опалення не нараховується.

Всі квартири з автономним опаленням повинні поновити або відремонтувати раніше встановлену теплову ізоляцію на транзитних трубопроводах які проходять через квартиру .

Для житлових будинків не обладнаних вузлами обліку теплової енергії нарахування за теплову енергію спожиту на опалення місць загального користування та функціонування системи централізованого опалення буде проводитися розрахунковим методом.

KOSTOPIL MR