ПРО ПРИЗНАЧЕННЯ ЖИТЛОВОЇ СУБСИДІЇ В УМОВАХ КАРАНТИНУ

Інформує управління праці та соціального захисту населення Костопільської районної державної адміністрації:

Уряд здійснив важливий крок щодо підтримки громадян в умовах карантину – спростив порядок надання житлової субсидій.

З 01.04.2020 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 25 березня 2020 р. № 247 «Про особливості надання житлових субсидій»    

Даною постановою передбачено, що призначення житлової субсидії  на наступний період  усім домогосподарствам, які отримували  її в опалювальному сезоні 2019-2020 р.р., буде проведене в автоматичному режимі без звернення громадян.

Заборонено припинення надання житлових субсидій, крім обставин, що унеможливлюють надання житлової субсидії, зокрема у разі переїзду домогосподарства в інше житлове приміщення (будинок) або у разі смерті одинокої особи.

Відтерміновано до першого числа місяця, наступного за місяцем закінчення карантину, впровадження з 1 травня 2020 року базової норми плати за послуги у розмірі 20% середньомісячного сукупного доходу домогосподарства.  Зберігається базова норма плати в розмірі 15%.

Також органам соціального захисту населення доручено:

1. Призначати житлову субсидію громадянам, які були звільнені з роботи в період карантину відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 40 Кодексу законів про працю України і зареєструвалися в службі зайнятості як безробітні, на підставі заяв про призначення житлових субсидій та інформації центрів зайнятості щодо їх перебування на обліку. При цьому для розрахунку житлової субсидії буде враховуватись розмір призначеної допомоги по безробіттю без урахування сум отриманої заробітної плати.

2. На період карантину проводити розрахунок житлових субсидій з урахуванням збільшених на 50% соціальних нормативів користування такими комунальними послугами: водопостачання та водовідведення, постачання газу та електроенергії для побутових потреб, окрім опалення.

Для отримання консультацій з питань соціальних виплат та житлових субсидій   у робочі дні з 9.00 до 18.00 год. працює «гаряча» телефонна лінія за №2-38-60.