Костопільський районний відділ філії Державної установи «Центр пробації» повідомляє!

Обмеження волі — це вид кримінального покарання, не пов’язаного із позбавленням волі.

Обмеження волі полягає у триманні засудженої особи в кримінально-виконавчих установах відкритого типу (виправних центрах) у межах адміністративно-територіальної одиниці відповідно до її постійного місця проживання без ізоляції від суспільства в умовах здійснення над нею нагляду з обов'язковим залученням засудженого до праці. Як вид покарання обмеження волі чинить подвійний вплив на засудженого: він обмежується у праві на вільне пересування та обрання місця проживання та обов'язково залучається до праці.

Засуджені до обмеження волі залучаються до праці на виробництві виправних центрів, а також за договорами на підприємствах, в установах чи організаціях усіх форм власності за умови забезпечення здійснення нагляду за їхньою поведінкою. Праця засуджених регулюється законодавством про працю, за винятком правил прийняття на роботу, звільнення з неї, переведення на іншу роботу. Засудженим виплачується не менш як сімдесят п'ять відсотків (75%) загальної суми заробітку.

Направлення в місця відбування покарання осіб, засуджених до обмеження волі, які на момент винесення вироку не знаходились під вартою, покладається на уповноважені органи з питань пробації за місцем проживання засуджених.

IMG 3d917c752dd0e240eb6d0c93f0819dba V 1

Засуджені направляються до місця відбування покарання самостійно за рахунок держави. Кримінально-виконавча інспекція згідно з вироком суду вручає засудженому припис про виїзд до місця відбування покарання. Не пізніше 3 діб з дня одержання припису засуджений зобов’язаний виїхати до місця відбування покарання і прибути туди відповідно до вказаного в приписі терміну.

Термін покарання обчислюється з дня прибуття особи до місця відбування покарання і постановки на облік у виправному центрі.

У зв’язку із введенням в Україні заходів щодо карантину, відсутністю транспортного сполучення та власного транспортного засобу, засуджені до обмеження волі на цей час не мають можливості самостійно дістатися до виправних центрів. У зв’язку з цим 27.05.2020 працівники Костопільського відділу пробації здійснили виїзд до Маломидської сільської ради Костопільського району. Спільно з сільським головою було встановлено місце перебування засудженого, якого вироком районного суду засуджено до 1 року 1 місяця обмеження волі.

Цього ж дня засудженого було доставлено до Державної установи «Городоцький виправний центр (№ 131)» для відбування призначеного покарання, що знаходиться у с. Городок Рівненського району.

Костопільський районний відділ філії Державної установи
«Центр пробації» у Рівненській області.