logo

Славне місто Костопіль. З історії склозаводу

Перша спроба налагодити у Костополі виробництво скла датована 1903 роком. Кілька мешканців міста, власників невеличких крамничок об’єднавшись, побудували дерев’яну будівлю, де так званим “халявним” методом почали виробляти листове скло. Спроба закінчилась повним провалом, скло було низької якості і не підлягало використанню та реалізації.

Друга спроба була більш вдалою. Літом 1913 року на околиці міста по вул. Дерев’яній кілька робітників під керівництвом мешканців міста Ченечного та Шелушного почали будівництво печі та дерев’яного покриття над нею. (Згодом, 1923 року, для розбудови гути було викуплено земельну ділянку розміром 1га). Восени роботи було закінчено, а піч, розміром 3 на 3 м., дала першу продукцію: бутлі та банки різної ємкості.

Після вивчення досвіду роботи кількох скляних гут, які працювали на теренах краю, розпочався випуск скла для гасових ламп, яке користувалось на той момент шаленим попитом. Основною сировинною базою для костопільської гути був склобій, який возами звозили з усіх куточків Волині заготівельники такої сировини. Паливом для гути слугували дрова, які перероблялись однією газошахтою.

Сьогодні ПрАТ «Костопільський завод скловиробів» пишається заводськими династіями: головним технологом Іваном Степановичем Сеймівським, його сином, начальником сектора дизайну форм Іваном Івановичем, та невісткою, інженером-конструктором Людмилою Зіновіївною. Родиною Семенюків: Георгій Володимирович, начальник служби охорони праці та навколишнього середовища, його дружина Наталія Миколаївна, начальник служби якості, син Володимир Георгійович, налагоджувальник складальних автоматів, невістка Катерина Володимирівна, контролер скляного виробництва.

Відома на теренах краю родина Лабенських, котра бере початок із Мечеслава Броніславовича, пращури якого працювали склодувами ще за часів Польщі. Сьогодні на заводі працюють його діти: син Валерій Мечеславович виконує обов’язки технічного директора, невістка Наталія Петрівна, інженер-конструктор. Донька Олена Чепурко, черговий фельдшер.

2015 року правління ПрАТ «Костопільський завод скловиробів» очолив представник знаної династії Костопільських скловиробників Сергій Анатолійович Кучерук. Його батько, Анатолій Ігорович Кучерук, Заслужений працівник промисловості України, працював на посадах директора з виробництва та технічного директора підприємства. Мама, Людмила Володимирівна, працювала інженером з охорони праці. Сьогодні інженером-механіком виробництва працює брат Сергія Анатолійовича – Дмитро Анатолійович, а його дружина Вікторія – інспектором з кадрів.

О. Намозов