logo

Близько 2000 жителів Костопільської громади отримали пільгові електронні квитки. Їх видача триває із 20 лютого в ЦНАПІ Костопільської міської ради. 

 Якщо ви ще не отримали пільговий е-квиток, закликаємо зробити це якнайшвидше, аби комфортно користуватися міським транспортом. До ЦНАПУ необхідно подати лише документи, що посвідчують особу та пільгу.

 

Зібралися до ЦНАПУ? Перегляньте свої документи!

 Чимало людей, які належать до пільгових категорій, приходять із протермінованими посвідченнями. На жаль, в такому випадку ми не можемо видати пільговий е-квиток. 

 

Що потрібно знати пенсіонерам:

 Термін дії електронного пенсійного посвідчення як платіжної картки визначається банком і не може перевищувати трьох років. 

 Пенсійне посвідчення використовується як платіжна картка до закінчення її дії. Пенсіонери, які перейшли на інший вид пенсії повинні привести свої посвідчення у відповідність до виду пенсії.

 Якщо "пенсійне" непридатне для користування, втрачене, а також у випадку призначення іншого виду пенсії (зокрема призначено пенсію за віком замість пенсії за інвалідністю 3 групи) - видається нове посвідчення, про що робиться відмітка у пенсійній справі.

 При заміні посвідчення потрібно повернути Пенсійному фонду попереднє пенсійне за наявності. Електронне пенсійне посвідчення повертають банку.

 

Хто має право на пільговий електронний квиток

(відповідно до рішення  виконавчого комітету):

 1. Учасники бойових дій та особи прирівняні до них (АТО, ООС)

2. Особи з інвалідністю внаслідок війни

3. Особи, що супроводжують особу з інвалідністю внаслідок війни І групи

4. Особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесені до категорії 1

5. Учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, віднесені до категорії 2

6. Діти з інвалідністю віком до 18 років

7. Особи, які супроводжують дітей з інвалідністю віком до 18 років

8. Особа з інвалідністю І-ІІ груп

9. Особи, що супроводжують особу з інвалідністю І групи (під час супроводу)

10. Ветерани ОУН-УПА

11. Ветерани військової служби

12. Ветерани органів внутрішніх справ

13. Ветерани Державної кримінально-виконавчої служби України

14. Особа, на яких поширюється статус члена сім’ї загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України

15. Реабілітовані особи та особи потерпілі від політичних репресій

16. Особи, визнані жертвами нацистських переслідувань

17. Почесні громадяни м. Костопіль, Костопільської міської територіальної громади

18. Пенсіонери за віком

19. Діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування

20. Діти з багатодітної сім'ї

 

Право на пільговий електронний квиток мають тільки зареєстровані в Костопільській громаді жителі, які належать до вищезгаданих категорій.

Невпинно тішать  своїми досягненнями гуртківці КЗПО "Центр дитячої та юнацької творчості" КМР.

 

25 березня вихованці ансамблю стилізованого народного танцю «Візерунок», керівник Наталія Гаврилюк, 

студії танцю «Феєрія», керівник Марія Скороход, взяли участь у Всеукраїнському конкурсі хореографічного мистецтва «Танцююча країна» у місті Рівне.

 

Більше як 120 колективів зі всієї України представляли себе на конкурсі. Конкуренція була високою та наші танцюристи виступили гідно і мають чудові результати: 

 

Студія танцю «Феєрія» 

  • 1 місце - хореографічна композиція «НаШУМіли» (номінація - вільна танцювальна категорія, вікова категорія – змішана);
  • 2 місце - хореографічна композиція «Girls”(номінація - вільна танцювальна категорія, вікова категорія - 14-16 років);

Ансамбль стилізованого народного танцю «Візерунок»

  • 1 місце - хореографічна композиція «Пробудження»(номінація - народно стилізований танець, вікова категорія-змішана);
  • 2 місце - хореографічна композиція «Танцюймо разом!»( номінація - сучасна хореографія, вікова категорія - 14-16 років);

 

Вітаємо! Пишаємося! 

 

На Костопільщині триває дерусифікація та декомунізація. Тепер нові назви обиратимуть мешканці сіл. Комісія склала по три варіанти для кожної вулиці (провулка). З них під час громадського голосування обиратимуть одну остаточну назву.

 

23 березня, під керівництвом заступника міського голови Сергія Герука, відбулося чергове засідання Комісії з найменування та перейменування вулиць, площ, провулків, інших об’єктів на території Костопільської громади. 

 

На засіданні розглядали питання перейменування вулиць і провулків, які підпадають під дію Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» на території старостинських округів, що входять до складу громади. 

 

При виборі нових найменувань комісія врахувала рекомендації населення, історичні назви місцевостей, географічні особливості територій та пам’ять про відомих українських особистостей.

Костопільська міська рада передала дороговартісний набір пневматичних інструментів: розтискач, різак та домкрат з акумуляторами, а також плаваючу мотопомпу, бензопилу. Вартість переліченого 836 тисяч гривень.

Обладнання допоможе рятувальникам 19-ої державної пожежно-рятувальної частини міста Костопіль під час ліквідації надзвичайних ситуацій. А також стане в нагоді при порятунку людей постраждалих в ДТП.


Як вдалося отримати інструменти?


 «Відділ економічного розвитку, інвестицій та регуляторної діяльності виконавчого комітету міської ради підготував у 2022 році проєктну заявку, що дозволило Костопільській міській раді стати однією з громад Рівненщини - учасником Проєкту Агентства США з міжнародного розвитку USAID "Підвищення ефективності роботи та підзвітності органів місцевого самоврядування (ГОВЕРЛА)" », - зазначив заступник міського голови Юрій Кузнюк.

Крім тренінгів, навчань, вебінарів, які проводять експерти Проєкту для працівників міської ради, громадою отримано міжнародну технічну допомогу на суму 2,43 млн гривень. Це допомога у вигляді генераторів, бензопил, палива, форми пожежників тощо.

Більше про обладнання розповів начальник 7-го державного пожежно-рятувального загону ДСНС України у Рівненській області Петро Озарчук. Детальніше - дивіться у відео за посиланням. https://t.me/kostopil_rada/2291

Герой захищав нашу державу від російської військової агресії практично з перших днів повномасштабного вторгнення росії на територію України.

45-річний Валерій був навідником гірсько-штурмової роти військової частини А3029. Він загинув внаслідок мінометного обстрілу. Життя захисника обірвалось 18 березня, поблизу Білогорівки Бахмутського району на Донеччині.

«Він завжди посміхався, вмів підтримати. Був чуйним та дуже добрим, його любові вистачало на всіх», – розповідає матір загиблого Марія.

23 березня жителі Костопільської громади віддати належну шану та гідно провели в останню дорогу Героя, який поклав своє життя за свободу і незалежність України!

Світлий спомин про мужнього воїна Валерія Потапчука назавжди залишиться в наших серцях…

Чин похорону відбувся у соборі святих апостолів Петра та Павла. По завершенню Героя провели пішою ходою до Майдану Шевченка.

Поховали Захисника на «Новому» кладовищі поруч з іншими воїнами Небесного Легіону.  

Вічна пам'ять!

З середини березня в жителів Костопільської громади розпочинається збір деревних соків – одних з цінних та поживних лісових продуктів. Масово його заготовляють постійні лісокористувачі, а також підприємці, які отримують для цього спеціальний довіз – лісовий квиток. Такий документ дає право на добування соку у відведених місцях з дотриманням встановлених правил заготівлі.

 

Однак, в межах населених пунктів така діяльність заборонена.

 

Громадяни, збираючи деревні соки в межах населених пунктів, можуть своїми діями спричинити загибель та послаблення екологічної стійкості дерев. Так, свердління отворів та прорубування кори в дереві призводить до зараження їх різного року інфекціями, внаслідок чого розпочинаються процеси гниття деревини, що в подальшому позначається на якісному стані дерев та його здатності протистояти несприятливим погоднім умовам.

 

Берези для нашої громади становлять суспільно-історичну цінність, на вулиці  Рівненській, поблизу кільця є дерева які були висадженими на честь 200-ліття Костополя.

 

Втім, знаючи про корисні властивості березового соку, багато хто нехтує правилами його добування, що призводить до знищення дерев. Варварське ставлення до дерев карається законом.

 

Українським законодавством передбачено, що його заготівля в межах населеного пункту, на територіях парків, скверів, зелених зон є порушенням пункту 4.2. «Правил утримання зелених насаджень в населених пунктах», відповідальність за яку передбачено ст. 152 КУпАП та тягне за собою накладення штрафу на громадян від 850 до 1700 грн.

 

Окрім того, збирати березовий сік на територіях та об'єктах природно-заповідного фонду суворо заборонено. Відповідальність за дане порушення природо-охоронного законодавства передбачено статтею 91 КУпАП.

 

Колаборант – це той, хто співпрацює або очолює незаконно створені органи та робить все аби підірвати суверенітет держави.

Міністерство юстиції України пояснило, що містить в собі поняття колабораціонізм і яке покарання передбачене за подібні дії.

«Термін «Колабораціонізм» буквально означає співпрацю з ворогом. Використовувати його почали з часів Першої світової війни, а уже у Другій світовій він набув емоційного забарвлення. «Колабораціонізм» почав вживатися не тільки в позначенні співпраці з ворогом, але й ідеологічній підтримці нацизму. Все частіше цей термін є синонімом з поняттям державної зради.

Відповідно до ст. 111 Кримінального кодексу України державна зрада – це діяння, умисно вчинене громадянином України на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканості, обороноздатності, державній, економічній чи інформаційній безпеці України: перехід на бік ворога в умовах воєнного стану або в період збройного конфлікту, шпигунство, надання іноземній державі, іноземній організації або їх представникам допомоги в проведенні підривної діяльності проти України.

В умовах воєнного стану безумовним є дотримання принципів законності, патріотизму, політичної неупередженості у проходженні державної служби, оскільки це є обов’язком державного службовця.

Згідно із Законом України «Про державну службу» державний службовець публічно складає Присягу державного службовця щодо служіння Українському народові, дотримання Конституції та законів України, охорони прав, свобод і законних інтересів людини й громадянина, честі держави. Порушення Присяги є дисциплінарним проступком, що є підставою для притягнення державного службовця до дисциплінарної відповідальності та звільнення з посади державної служби.

Відповідно до законодавчих змін, які відбулись у березні 2022 року, поняття «Колабораціонізм» означає наступне:

- Дії, спрямовані на заперечення збройної агресії проти України, публічні заклики в підтримку держави-агресора, співпраця з агресором, його збройними формуваннями чи тимчасовою адміністрацією.

- Добровільне зайняття громадянином України посади у незаконних органах влади на окупованих територіях.

- Здійснення пропагандистської діяльності у будь-яких закладах освіти України, метою якої є сприяння збройної агресії проти нашої держави.

- Передача матеріальних ресурсів збройним формуванням агресора або провадження господарської діяльності у взаємодії з ворогом.

- Участь у мітингах, зборах, демонстраціях, а також одержання, зберігання та розповсюдження інформації, яка направлена на підтримку держави-агресора.

- Добровільне зайняття посади в незаконних судових чи правоохоронних органах на тимчасово окупованих територіях, участь у будь-яких воєнізованих ворожих формуваннях.

Усі вищеперелічені дії підлягають покаранню. Кримінальна відповідальність за колабораційну діяльність визначається новою статтею - 111-1 Кримінального кодексу України. Покарання за які можуть варіюватися від заборони обіймати певні посади до довічного позбавлення волі.

Отже, колаборант – це той, хто співпрацює або очолює незаконно створені органи та робить все аби підірвати суверенітет держави, тоді як виконання державним службовцем чи посадовою особою, на тимчасово окупованій території, своїх посадових обов’язків у межах та у спосіб передбачений Конституцією та законами України, виключає поняття колаборації.

В реаліях російської агресії та масового застосування окупаційними військами насильства з метою захоплення влади, актуальним стає відповідальність особи за дії або бездіяльність, вчинені під впливом фізичного або психічного насильства. З цього приводу необхідно відзначити, що відповідно до ст. 40 Кримінального кодексу України, не є злочином дія або бездіяльність особи, яка заподіяла шкоду правоохоронюваним інтересам, вчинена під безпосереднім впливом фізичного примусу, внаслідок якого особа не могла керувати своїми вчинками», — повідомили у Мін’юсті.