Центр пробації: дбаємо про дітей разом

У 2018 році набрав законної сили Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів» від 07.12.2017 № 2234-VIII, яким було уведено суспільно корисні роботи як вид адміністративного стягнення.

Працівники Костопільського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» у Рівненській області відповідно до чинного законодавства ведуть облік порушників на яких постановами судів накладені адміністративні стягнення у вигляді суспільно корисних робіт, та проводить із ними відповідну роботу. Станом на 30.09.2020 у відділі на обліку перебуває 18 громадян засуджених до виконання суспільно корисних робіт (1 відбуває у приватного підприємця). Із 18 засуджених 4 жінки, які судом позбавлені батьківських прав стосовно дітей, мають значну заборгованість зі сплати аліментів на утримання дітей.

Відповідно до пункту 6 частини першої статті 24 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП) суспільно корисні роботи є одним із видів адміністративних стягнень за вчинення адміністративних правопорушень. Згідно з частиною першою статті 31 КУпАП суспільно корисні роботи полягають у виконанні особою, яка вчинила адміністративне правопорушення, оплачуваних робіт, вид яких визначає орган місцевого самоврядування. За виконання суспільно корисних робіт порушнику нараховується плата за виконану роботу. Зароблені кошти керівник підприємства перераховує у державну виконавчу службу в рахунок погашення заборгованості громадян по сплаті аліментів. Оплата праці здійснюється погодинно за фактично відпрацьований час у розмірі не меншому, ніж встановлений законом мінімальний розмір оплати праці.

У зв’язку з цим 29-30 вересня 2020 року працівники Костопільського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» у Рівненській області провели робочі зустрічі із керівниками та працівниками державних підприємств «Костопільське лісове господарство», «Костопільський військовий лісгосп», Костопільської експлуатаційної дільниці, Костопільської міської ради, комунального підприємства «Костопільводоканал».

IMG 0706

В результаті зустрічей одного порушника вдалося влаштувати на комунальне підприємство міста та домовлено про влаштування ще двох громадян.