Сьомі роковини розстрілів на Майдані: у Костополі вшанували Героїв Небесної Сотні

20 лютого 2021 року в Україні відзначаються сьомі роковини кривавих подій на Майдані під час Революції Гідності.

Як відомо, у період 18-20 лютого 2014 року в центрі столиці відбулися найбільш трагічні події, в результаті яких агинуло близько 100 осіб і більше 1 000 дістали поранення.

Тож сьогодні в Костополі, поблизу меморіалу «Герої не вмирають» відбувся поминальний захід, до якого долучилися рідні та близькі Героїв-костопільчан, керівники Костопільської територіальної громади, представники громадських об’єднань, духовенство, військовослужбовці, патріотично налаштовані жителі терену.

Перед присутніми виступив секретар Костопільської міської ради Давид Дідух, який висловив вдячність і пошану усім костопільчанам, які брали участь у революційних подіях та всіляко підтримували боротьбу за демократичні цінності. Також він зазначив, що спільне завдання кожного з нас – побудувати сильну й квітучу європейську Україну, за яку віддали життя учасники Революції Гідності.

Зворушливими словами вразив присутніх виступ Вікторії Опанасюк – дружини загиблого Героя України Валерія Опанасюка, який 20-го лютого 2014 року помер від кулі снайпера, коли відтягував з передової поранених людей.

Священослужителі УПЦ КП провели спільну молитву за Героїв Небесної Сотні та всіх тих, хто поклав своє життя на олтар служіння рідній Вітчизні.

Родина Валерія Опанасюка та рідні загиблих земляків запалили свічу пам’яті, як вічний символ невинно вбитих патріотів України.

Присутні на зібранні костопільчани поклали квіти до меморіалу «Герої не вмирають» та хвилиною мовчання вшанували світлу пам’ять Героя Небесної Сотні Валерія Опанасюка та полеглих у боях за територіальну цілісність України під час АТО: Руслана Салівончика, Віталія Ставського, Сергія Головчака, Романа Пиясюка, Володимира Жука, Олександра Мацюка, Юрія Ткачука, Олексія Кондратюка, Січових стрільців полеглих при визволенні станції Костопіль від московсько-більшовицьких загарбників.

Також, після заходу поблизу меморілу "Герої не вмирають", костопільчани вшанували пам’ять борців за Незалежність на території церкви Олександра Невського біля пам’ятного хреста січовим стрільцям та побували біля меморіальної дошки встановленої на честь визволителів міста Костопіль, розміщеної на території залізничного вокзалу.