До 35-их роковин Чорнобильської катастрофи

26 квітня 1986 року о 01 год. 23 хв. сталася найбільша техногенна аварія в історії людства – вибухнув четвертий реактор Чорнобильської атомної електростанції.

Сумарна радіоактивність викинутих речовин становила 50 мільйонів кюрі, що в 30-40 разів більше ніж було в Хіросімі після атомного бомбардування 1945 року. У результаті аварії стався викид у довкілля приблизно 380 мільйонів кюрі радіоактивних речовин. Станом на 6 годину ранку 1 травня 1986 року рівень радіації над вогнищем аварії у четвертому енергоблоці становив 60-80 рентген на годину. Нині безпечним вважається рівень радіаційного фону в 30-50 мікрорентген на годину. Один за одним, в тяжких муках, померли шестеро пожежників, працюючи в самому пеклі реактора. Пізніше смерть наздогнала тисячі побратимів та дочасно згаслі життя десятків тисяч дітей.

Упродовж тижня на території громади у Костопільському районному краєзнавчому музеї, бібліотеках, закладах освіти та культури проведено низку інформаційних, просвітницьких, культурно-мистецьких та інших заходів, пов’язаних із 35-ми роковинами Чорнобильської катастрофи.
Зокрема: інформаційні вітрини, книжкові виставки та тематичні полички, інформ-досьє, години реквієми, вахти пам’яті, історичні репортажі, тематичні уроки, виховні години, експозиції тощо.

3ЧОРНОБИЛЬ

школа 8