ГІРЧИТЬ ЧОРНОБИЛЬ КРІЗЬ РОКИ

26 квітня 2021 року у великій залі адмінприміщення міської ради відбувся захід «Гірчить Чорнобиль крізь роки», присвячений 35-м роковинам Чорнобильської трагедії.

Цього пам’ятного дня зібралися ліквідатори Чорнобильської аварії, представники влади, громадськості.

«Сьогодні особливий день, минуло 35 років, коли 26 квітня 1986 року сталося величезне лихо - аварія на Чорнобильській атомній електростанції. Кожен рік ми вшановуємо тих, хто не шкодуючи свого життя та здоров’я захистив не тільки нашу Вітчизну, а й весь світ від атомного лиха. Ми всі пишаємося вами, тими, хто мужньо захистив рідну землю в тяжку для неї годину,» - звернувся до присутніх секретар міської ради Давид ДІДУХ.
У свою чергу заступник міського голови Юрій КУЗНЮК зазначив, що з роками минуле відходить, а героїчний подвиг героїв – чорнобильців залишається.
За мужність, самовідданість, високий професіоналізм, проявлені під час ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та з нагоди 35-х роковин Чорнобильської трагедії Почесні грамоти Костопільської міської ради отримали: Олександр СЕРГАН, Микола ЗАРЧУК, Микола ТРОФИМЧУК, Віктор МАРТИНЧУК, Олександр ШИНКАРЕНКО.
Після всіх виступів відбулася хвилина мовчання.
По закінченню - учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС мали можливість поспілкуватися із представниками влади та отримати вичерпні відповіді щодо надання соціальних послуг, гарантованих державою.
Опісля учасники заходу вшанували пам’ять загиблих учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС хвилиною мовчання та поклали живі квіти до пам’ятного знаку на території пожежної частини.

ДОВІДКОВО:
всього на Костопільщині громадян, які постраждали від наслідків аварії на ЧАЕС - 638, із них:
І категорії - 100 (у т.ч. ліквідатори - 50, потерпілі, переселені - 44, учасники ядерних випробувань - 6);
ІІ категорії - 78 (у т.ч. ліквідатори - 69);
ІІІ категорії – 52;
дружини померлих ліквідаторів – 43;
діти з інвалідністю – 2;
діти потерпілі від наслідків аварії на ЧАЕС - 363.
Надано матеріальну допомогу для 5 учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, із них: I категорії 2 особи, ІІ - 3 особи, а також 1 дружині померлого ліквідатора.

2ЧОРНОБИЛЬ

3ЧОРНОБИЛЬ