Костопільчани вшанували пам'ять Героїв Небесної Сотні

20 лютого в Україні та світі відзначали День Героїв Небесної Сотні. Ця пам’ятна для українців дата встановлена указом Президента України Петра Порошенка 11 лютого 2015 року з метою увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції гідності (листопад 2013 року — лютий 2014 року), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України.

Аби віддати належну шану учасникам Революції гідності та вшанувати пам’ять полеглих героїв Євромайдану та антитерористичної операції, меморіальні заходи відбулися й у Костополі. Мітинг-реквієм проходив поблизу Меморіалу «Герої не вмирають». Серед небайдужих та патріотично налаштованих костопільчан, присутніми на заході були: голова Костопільської райдержадміністрації Олександр Середа, голова районної ради Сергій Ткачук, перший заступник костопільського міського голови Андрій Ткачук.

20 february 2

«Все, що ми можемо зараз – зробити так, щоб жертва цих українців не була даремною. А це означає, що усім нам, своєю принциповою позицією, своїми вчинками, потрібно нести ідеали Небесної Сотні протягом усього життя. Адже герої, віддавали свої життя заради майбутнього України, у якій буде мир та спокій, у якій комфортно житимуть наші діти та внуки. І я переконаний, що новий період невдовзі настане.» - зазначив у своєму виступі Андрій Ткачук.

Перед присутніми виступали учасники кривавих подій Євромайдану Олександр Власюк, Марія Дідух, Павло Домінікін. Вони поділилися власними спогадами про трагічні сторінки української історії та висловили щирі слова подяки землякам, які раніше підтримували ідеали Майдану, а сьогодні ідеали цілісності та самостійності української держави.

Священнослужителі Костопільщини разом із присутніми провели спільну молебень за душі тих, хто загинув у Києві на Революції Гідності та під час проведення АТО на сході України.

20 february 1

Після скорботного заходу поблизу Меморіалу «Герої не вмирають», учасники мітингу колоною вирушили до пам’ятного хреста січовим стрільцям на території церкви Олександра Невського та меморіальної дошки на території залізничного вокзалу, де поклали квіти та вінки в знак величезної шани та поваги до українських патріотів.