МАСШТАБНА ІНТЕРНЕТИЗАЦІЯ СІЛ: КОМІСІЯ ПРИ МІНЦИФРІ ПРИЙНЯЛА РІШЕННЯ ПРО РОЗПОДІЛ ІНТЕРНЕТ-СУБВЕНЦІЇ

У рамках проєкту «Інтернет-субвенція» жителі 3652 сіл, які не мають технічної можливості підключитися до фіксованого швидкісного Інтернету, зможуть це зробити вперше. Уже цього місяця Уряд розподілить 483,8 млн грн на 670 територіальних громад.

За рахунок коштів субвенції до оптичного Інтернету будуть підключені понад 11 тисяч соцоб’єктів.
Серед яких:
1,4 тисяч шкіл та 1.2 тис. дитячих садочків
2.9 тисяч медичних закладів
2,2 тисяч бібліотек тощо
Важливо: Віділом економічного розвитку, інвестицій та регуляторної діяльності міської ради подана заявка для підключення 8 сіл Костопільської територіальної громади (Комарівка, Космачів, Ледне, Майдан, Мар’янівка, Пеньків, Тростянець, Яснобір) – це 21 соціальний об’єкт.
У рамках проєкту Костопільська громада отримає 1 мільйон 232 тисячі гривень.
У результаті соцзаклади до кінця 2022 року, підключені за кошти субвенції, отримають безкоштовний швидкісний інтернет. Також кожен об’єкт буде забезпечений Wi-Fi-мережею.
Кабінет Міністрів затвердить розподіл коштів між громадами з подальшим погодженням із Комітетом Верховної Ради. Громади, що пройшли відбір, отримають гроші з держбюджету, потім проведуть прозорий тендер, після чого провайдери почнуть розбудовувати мережу.