У Костополі відзначили 100-річчя Української революції 1917 року

17 березня 2017 року виповнюється рівно 100-років від початку Української революції 1917-1921 років та створення Української Центральної Ради - одного із найважливіших і найскладніших періодів в історії українського народу у ХХ столітті.

Для того, аби згадати ті буремні часи становлення української державності, у Костополі, на території церкви Олександра Невського, поблизу Пам’ятного Хреста Січовим Стрільцям відбувся меморіальний захід, який проводив директор Костопільського краєзнавчого музею Анатолій Вакулка.

Участь у події взяли заступник міського голови Володимир Волос, заступник голови райдержадміністрації Оксана Кіптель, заступник голови районної ради Юрій Кузнюк, начальник відділу освіти Костпоільської РДА Наталія Беляновська, працівники органів державної влади та місцевого самоврядування, студенти, небайдужі мешканці міста.

Анатолій Вакулка здійснив короткий історичний екскурс, у якому лаконічно розповів присутнім про Україну періоду 1917-1921 років та пережиті українським народом різні форми національної державності (УНР, Українська держава, ЗУНР).

Наприкінці заходу, костопільчани вшанували хвилиною мовчання героїв кривавих подій Української революції та поклали вінки до Пам’ятного Хреста Січовим Стрільцям.DSC 0215

ДОВІДКА: Поштовхом до початку Української революції стала Лютнева революція у Російській імперії. В Україні утворився альтернативний центр влади — Українська Центральна Рада (УЦР), яка стала представницьким органом українських демократичних сил і очолила національно-демократичну революцію в Україні. Керівником УЦР став Михайло Грушевський.

Українські етнічні території були розділені між СРСР, Польською Республікою, Королівством Румунія і Чехословацькою Республікою. Українська національно-демократична революція зазнала поразки. Воно було наслідком несплоченності політичної еліти, незавершеності процесу формування нації, відмінностей між національними і соціальними завданнями визвольного руху.

Однак, не досягши своєї мети, Українська революція започаткувала процес формування модерної політичної нації і відродила традицію української державності.