logo

Коротка історія Юри із Бахмута зі щасливим кінцем

 

Вони не бачилися більше року …  Їх розділяла тисяча кілометрів…  І ось сьогодні нарешті довгоочікувана зустріч матері і сина!

У Костопільську громаду із товаришем та його сім’єю Юра приїхав 7 червня 2022 року. Утік від війни   із  Бахмута, де проживав із бабусею,   деякий час мешкав  в Обласному спортивному ліцеї в м.Костопіль разом із ними, а у серпні 2022 року був влаштований в КЗ  « Обласний  центр соціально-психологічної реабілітації дітей» Рівненської обласної ради. Мовчазний, замкнений у собі підліток, неговіркий та стривожений.

Оскільки його мама Ірина проживала на окупованій території у місті Куп’янськ, з початку війни Юра з нею не спілкувався, не знав про те, чи жива мама і що із нею. Ще деякий час підтримував зв’язок із бабусею, проте з листопада минулого року  він втрачений.  

Як це залишитися одному на світі? Не чути голосу рідних, нічого про них не знати, втратити дім, усе те, що колись здавалося таким важливим і потрібним, тих, хто був завжди поруч, кого і зараз любить… Про що думав підліток, коли їхав один у незнайоме місце?.. Важко навіть уявити.

Ірина дивом вижила у пеклі російської окупації, була свідком звірських тортур,  ховалась у підвалах від ворожих обстрілів, було холодно, бракувало їжі та води, не було зв’язку, проте чекала на звільнення і весь час думала про єдиного сина, де він, з ким, вірила і надіялася на зустріч із Юрком, шукала його. 

Сьогодні Юра посміхається! Він щасливий, тому що поряд із мамою! Для того, щоб ця довгоочікувана зустріч сталася, працівники служби у справах дітей міської ради зробили сотні дзвінків, тримали зв’язок вдень та вночі із бабусею,  сусідами Юри, написали десяток листів працівникам освіти та поліції, службам у справах дітей у Донецьку, Харківську, Рівненську області. 

Особливу подяку Ірина висловлює  працівникам служби у справах дітей Оксані Козлюк, Наталії Семещук, Олені Майданець за небайдуже ставлення до долі дітей та завдяки яким ця зустріч відбулася,  а також  керівництву міської ради,   КУ «Центр надання соціальних послуг» Костопільської міської ради,  КЗ «Обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей» Рівненської обласної ради, начальнику відділення АБ «Укргазбанк» Ользі Васильчук, бальд-редактору ГО Заборона Медіа Павлу Бішку, які у важкий час підтримали її та сина.

Ірина та Юра надіються, що бабуся жива…

327548352_1547783049033959_2301967560010834221_n.jpg