Депутати Костопільської міської ради прийняли звернення щодо скасування запровадженого «червоного» рівня епідемічної небезпеки в місті Костопіль

10 вересня 2020 року на пленарному засіданні позачергової 39-ї сесії Костопільської міської ради, депутати схвалили звернення до Президента України Зеленського В. О., Міністра охорони здоров’я Степанова М. В. та голови Рівненської ОДА, голови Комісії з питань ТЕБ та НС Рівненської області Коваля В. С. щодо скасування запровадженого «червоного» рівня епідемічної небезпеки в місті Костопіль.

KOSTOPIL MR

ТЕКСТ ЗВЕРНЕННЯ

На засіданні Державної комісії ТЕБ та НС, яке відбулося 27 серпня 2020 року, місто Костопіль без будь-яких зрозумілих на те причин було віднесено до «червоного» рівня епідемічної небезпеки, що призвело до соціально-економічної напруги серед мешканців та підприємців міста Костопіль.

«Червоний» рівень епідемічної небезпеки тягне за собою цілий ряд жорстких обмежень, що порушують конституційні права та свободи мешканців нашого міста, зокрема право громадян на освіту та на отримання медичної допомоги. Припинилися планові госпіталізації в міських лікарнях, не розпочатий освітній процес в школах та дитячих садочках міста. Це фактично ставить під загрозу функціювання шкільної форми навчання та значною мірою понижує рівень освіченості і грамотності дітей. В свою чергу дистанційна форма навчання, її регламент та обсяг приймається без широкого обговорення з громадськістю та викликає спротив серед населення, оскільки є недосконалою.
Вивчаючи дані про захворюваність на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2, хочемо зауважити, що МОЗ було введено новий показник від якого комісія ТЕБ та НС відштовхується проводячи карантинне зонування. А саме – заповнення ліжко-місць у лікарнях першої хвилі госпіталізації. Для міста Костопіль цей показник не є до кінця об’єктивним, адже в лікарнях міста, окрім місцевих мешканців на лікування від COVID-19 перебуває чимало мешканців інших населених пунктів.

Припинення роботи значної кількості закладів суб’єктів підприємницької діяльності призводить до того, що велика кількість жителів міста Костопіль залишається без місця праці та засобів для існування.

Ми, депутати Костопільської міської ради, з метою дотримання конституційних прав та свобод людини і громадянина, передбачених Конституцією України, а саме: дотримання права на освіту, підприємницьку діяльність та працю, забезпечення гарантування свободи пересування, права на охорону здоров’я, медичну допомогу, просимо:

• у найкоротші терміни провести позачергове засідання Державної, Рівненської обласної комісії ТЕБ та НС та скасувати рішення, якими Костопіль було віднесено до «червоного» рівня карантинної загрози, як такі, що суперечать ст. 32 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб»;
  • у найкоротші терміни провести позачергове засідання Рівненської обласної комісії ТЕБ та НС та зняти обмеження щодо відвідування закладів освіти одержувачами освіти в місті Костопіль.
  • переглянути методику встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території міста Костопіль відповідно до показників захворюваності на COVID-19 визначених постановою Кабінету міністрів України від 22.07.2020 № 641 (зі змінами).