logo

ЗВЕРНЕННЯ депутатів Костопільської міської ради восьмого скликання до Рівненської обласної військової адміністрації щодо врегулювання закупівельних цін на сільськогосподарську продукцію

На цей час закупівельні ціни на сільськогосподарську продукцію помітно знизилися в порівнянні з минулорічними. Так, наприклад, закупівельна ціна на молоко стала 6 грн. за літр (була 7 – 7,5 грн.), закупівельна ціна на м’ясо великої рогатої худоби знизилася з 65 грн. до 45 - 50 грн. за кілограм. Не зовсім зрозумілими для жителів сіл є такі суттєві зниження закупівельних цін, оскільки ми спостерігаємо, що ціна готової продукції на прилавках магазинів (молочні і м’ясні вироби) не знизилася, а навпаки - росте.

Ви неодноразово наголошуєте на тому, що Рівненщина – тилова область, яка має забезпечувати продуктами харчування не тільки себе, а й жителів інших регіонів, які того потребують. Крім того, Рівненщина отримала заявки від підприємств із регіонів, які постраждали від війни, щодо переведення бізнесу в наш регіон, серед яких 33 % - виробництво продуктів харчування. Напевно, значна потреба у сільськогосподарській сировині є і буде надалі. Тому, варто зрозуміти сільських жителів, які в своїх господарствах ще продовжують утримувати корів для виробництва молока, свиней і молодняк ВРХ не лише для забезпечення натурального виробництва, для власних потреб, а й для того, щоб забезпечувати сировиною переробні підприємства, що дохід від цієї діяльності не є надто прибутковим, він затратний як з боку витрат сил громадян, коштів на утримання тварин, так і часу, який витрачається на догляд за свійськими тваринами. Для багатьох селян дохід від продажу молока, м’яса був і залишається одним із основних джерел доходів. А зниження закупівельних цін на сільгосппродукцію тягне за собою зниження рівня і так невисоких доходів селян.

Сільські жителі, не чекають, що держава їм дасть все готове, чи зробить за них всю роботу. Вони самостійно намагаються забезпечувати свої сім’ї на гідному рівні, незважаючи на високий рівень безробіття в селах, особливо віддалених. Від початку російської агресії з 2014 року і по нині допомагають продуктами харчування тим, хто цього потребує: і захисникам України, і внутрішньо переміщеним особам.

Проте наразі, в надскладний воєнний час, коли жителям села, потрібні кошти на оплату енергоносіїв, придбання товарів першої необхідності, ліків, паливно-мастильних матеріалів для посівної та інше, звертаємося до Вас, підтримати сільського виробника та врегулювати закупівельні ціни на сільськогосподарську продукцію.