logo

ЗВЕРНЕННЯ депутатів Костопільської міської ради восьмого скликання щодо захисту громадян від енергетичного колапсу

КОСТОПІЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА

РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Восьме скликання

(двадцять четверта позачергова сесія)

Р І Ш Е Н Н Я

від 9 вересня 2022 року                                                                        № 817

Про звернення депутатів Костопільської міської ради восьмого скликання до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо захисту громадян від енергетичного колапсу

____________________________________

Відповідно до ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», за погодженням з комісією з питань дотримання прав людини, законності, боротьби зі злочинністю, запобігання корупції, сприяння депутатської діяльності, етики та регламенту, інформаційної політики, соціального захисту, материнства та дитинства,

міська рада -

В И Р І Ш И Л А:

1. Підтримати звернення депутатів Костопільської міської ради восьмого скликання до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо захисту громадян від енергетичного колапсу (додається).
  2. Відділу документообігу та кадрової роботи Костопільської міської ради забезпечити направлення цього звернення до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України.
  3. Відділу інформаційно-організаційної діяльності Костопільської міської ради опублікувати це рішення на вебсайті Костопільської міської ради в рубриці «Оголошення» та в одному із засобів масової інформації, що діє на території Костопільської міської територіальної громади.
  4. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію Костопільської міської ради з питань дотримання прав людини, законності, боротьби зі злочинністю, запобігання корупції, сприяння депутатської діяльності, етики та регламенту, інформаційної політики, соціального захисту, материнства та дитинства.

В. о. міського голови                                                Давид ДІДУХ

до рішення Костопільської міської ради

від 9 вересня 2022 року № 817

Президент України

Зеленський Володимир Олександрович

Верховна Рада України

Кабінет Міністрів України

ЗВЕРНЕННЯ

депутатів Костопільської міської ради восьмого скликання

щодо захисту громадян від енергетичного колапсу

Ми, депутати Костопільської міської ради восьмого скликання висловлюємо свою стурбованість у питанні готовності країни до важкого опалювального сезону в умовах повномасштабної російської агресії.

І в цих умовах життєво важливо, щоб завчасно вжиті заходи дали можливість попередити катастрофічний сценарій. Проте, на кінець серпня на складах та у сховищах було накопичено лише 2 мільйони тон вугілля та 13 мільярдів кубічних метрів природного газу. Хоча раніше уряд ставив завдання накопичити щонайменше 19 мільярдів кубічних метрів природного газу. Однак, за нинішніх темпів накопичення запасів природного газу до початку опалювального сезону Оператор газотранспортної системи України прогнозує не більше 14,4 мільярдів кубічних метрів природного газу.

Це буде означати рекордно низький рівень запасів природного газу порівняно з попередніми роками. Порівнюючи з середнім рівнем запасів газу в підземних сховищах Європи, який досягнув вже 80% від запланованих об’ємів, в Україні йдеться про ледь більше 40%.

До того ж, зберігаються ризики з постачанням вугілля.

За інформацією Міністерства розвитку громад та територій України внаслідок збройної агресії росії на території України уражені 327 об’єктів критичної інфраструктури у сфері теплопостачання. Відновлено 158 об’єктів теплопостачання. Російський агресор продовжує атаки на об’єкти цивільної інфраструктури, провадячи геноцид українців.

Багато часу для підготовки уже втрачено. Однак за той час, який залишається, потрібно зробити усе, аби захистити мільйони українців по усій країні від енергетичного колапсу.

Відповідно до статті 106 Конституції України Президент забезпечує, зокрема, національну безпеку в державі. Також стаття 116 Конституції України закріплює за Кабінетом Міністрів України обов’язок щодо забезпечення національної безпеки України.

З огляду на викладене, ми, депутати Костопільської міської ради восьмого скликання звертаємося з вимогою до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України при підготовці країни до опалювального сезону та задля захисту громадян від енергетичного колапсу, вжити наступні заходи:

1. Розгорнути системи протиповітряної оборони для захисту об’єктів критичної енергетичної інфраструктури: електростанцій, теплоелектроцентралей, розподільчих мереж, видобувних потужностей тощо.

2. Підготувати та розосередити по країні достатні запаси матеріалів для швидкого відновлення об’єктів енергетичної інфраструктури, у разі їх пошкодження.

3. Забезпечити джерела надходження газу, вугілля та інших енергоносіїв з України та інших країн.

4. Гарантувати стабільність і прогнозованість управління в громадах. Відмовитись від зловживання створенням військових адміністрацій у громадах, віддалених від зони бойових дій. Натомість налагодити робочий діалог між представниками центральної влади і місцевого самоврядування для оперативного вирішення питань енергетичної безпеки регіонів.

5. Передбачити, під час підготовки проекту Закону України «Про Державний бюджет України на 2023 рік», достатні кошти для забезпечення енергоресурсами; впровадження енергозбереження, доступних альтернативних способів електро- та теплогенерації і постачання; виплати субсидій та інших пільг; проведення ремонтних та відновлювальних робіт об’єктів енергетичної інфраструктури.

Впевнені, що ці напрямки важливо передбачити у видатковій частині Державного бюджету на 2023 рік.

Також, просимо Президента України, в межах компетенції вжити заходів щодо врахування вказаних вище пріоритетів при ухваленні Закону України «Про державний бюджет України на 2023 рік».