Крук Максим Олександрович

Дата: 06.04.2023 08:59

Народився 04.03.1994 року - загинув 01.04.2023 року

Десантник Максим Крук, позивний Псіх, загинув 1 квітня 2023 року під час штурмових дій біля села Ступочки на Донеччині. Виконуючи бойове завдання, воїн отримав смертельні вибухові осколкові поранення.

Юнакові було всього 29 років. Народився Максим Крук 4 березня 1994 року в місті Костопіль.  Навчався у Великолюбаському ліцеї. У 2011 році закінчив Рівненський державний обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді, де здобув професію оператора комп'ютерного набору. Наступного року отримав фах оператора електронно-обчислювальних та обчислювальних машин у Рівненському професійному ліцеї. Тоді ж закінчив Рівненську автошколу Товариства сприяння оборони України й отримав посвідчення водія автотранспортних засобів категорій «В, С».

Як відомо з біографії бійця, з 6 листопада 2012 року по 25 жовтня 2013 року проходив строкову військову службу в лавах Збройних сил України. Служив у 208-й зенітній ракетній бригаді Повітряних сил Збройних сил України (військова частина А1836, місто Херсон).

На момент повномасштабного російського вторгнення Максим був за кордоном, але невдовзі повернувся додому. 10 травня 2022 року був мобілізований до лав Десантно-штурмових військ Збройних Сил України. Служив у 80-ій окремій десантно-штурмовій бригаді. Обіймав посаду головного сержанта взводу. Воював на Луганщині і Донеччині.

У Героя залишилась матір та сестра.

«Максим був доброю і щирою людиною, завжди всім допомагав. Мав багато друзів, ніколи ні в кому не шукав вигоди, був чесним і справедливим. Мені його дуже не вистачає, його порад і підтримки», – розповіла рідна сестра захисника Катерина.

Героя поховали на "Новому" кладовищі м. Костопіль поруч з іншими Воїнами Небесного Легіону.

Посмертно молодшого сержанта Максим Крука нагородили медаллю «За оборону рідної держави» та орденом «За мужність» ІІІ ступеня.

Вічна слава Герою Максиму Круку!

ДОПОВНЕНО:

У селі Підлужному перейменовано вулицю на честь Максима.
Також відкрили меморіальну дошку на честь загиблого воїна, у пам'яті односельців він назавжди залишиться добрим, щирим, мужнім та сміливим.

Максим Крук був посмертно нагороджений:
Указом від 22 вересня 2023 року номер 1357 медаллю "За оборону рідної держави"
Указом Президента України від 21 червня 2023 року номер 345 орденом "За мужність" ІІІ ступеня "