Допомога при народженні дитини батькам, які через війну виїхали за кордон

Дата: 15.05.2023 15:58
Кількість переглядів: 141

Відтепер батьки, у яких з’явився малюк під час їхнього тимчасового перебування за межами України, можуть дистанційно подати документи на призначення соцвиплат – допомога на дитину при народженні.

 

Як батькам за кордоном оформити допомогу при народженні дитини

 

Які зміни відбулись?

Відтепер українці, які через війну виїхали за кордон і там у них народилася дитина, можуть оформити допомогу при її народженні дистанційно.

Раніше жінки, які народили дитину за кордоном, могли лише після повернення в Україну отримати допомогу. Для цього потрібно було особисто звернутися до органу соціального захисту населення. 

Відтепер, постанова передбачає можливість надсилати одним із батьків, який тимчасово перебуває за кордоном, заяву на призначення допомоги до органу соцзахисту в Україні за своїм зареєстрованим місцем проживання. 

 

Яка допомога при народженні дитини?

В Україні передбачена державна грошова допомога у сумі 41 280 грн. Її надають у такий спосіб:

10 320 грн можна отримати одноразово, першою виплатою;

залишок буде виплачуватись протягом 36 місяців, по 860 грн щомісяця.

Виплата на другу дитину виплачується у такому ж розмірі, як і на першу. Оформити допомогу на дитину можна на одного з батьків чи опікунів, з якими вона проживає.

 

Що необхідно для призначення допомоги?

Наразі передбачено можливість надсилання заяви та документів про народження дитини до органу соціального захисту населення в Україні для цього необхідно:

відкрити рахунок в банку для соціальних виплат (такий рахунок можливо відкрити віддалено без необхідності особистого відвідування); 

заповнити заяву про призначення допомоги при народженні дитини (форма заяви за посиланням: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0145-23#Text); 

до заяви додати видані компетентними органами країни перебування і легалізовані в установленому порядку документи, що засвідчують народження дитини; 

надіслати засобами поштового зв’язку заяву та документи, що засвідчують народження дитини до органу соціального захисту населення за своїм зареєстрованим (задекларованим) місцем проживання (перебування) в Україні. 

Орган соціального захисту населення, до якого буде надіслано заяву та документи, здійснить призначення допомоги. Належні кошти будуть перераховані на особовий рахунок, відкритий в банківській установі.

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь