Примак Андрій Сергійович

Дата: 10.05.2023 11:00

Народився 21.03.1988 року - загинув 28.04.2023 року

28 квітня біля Хромового Донецької області загинув 35-річний Андрій Примак під час виконання бойового завдання, пов‘язаного з захистом територіальної цілісності та держаного суверінітету України.

Захисник народився 21 березня 1988 року в місті Костопіль. Закінчив Костопільський обласний ліцей-інтернат спортивного профілю, займався греко-римською боротьбою. А далі вищу освіту здобував у Національному університеті «Львівська політехніка».

Молодший сержант Андрій Примак - командир відділення кулеметного взводу військової частини А0501. Він один з тих, хто іще у 2014 став на захист Батьківщини, пройшов із своїми воїнами весь бойовий шлях, зокрема, обороняв Донецький аеропорт. Герой з перших днів повномаштабного вторгнення став на захист незалежності України. Андрій Примак обороняв цілісність нашої держави в населених пунктах Хромове, Бахмутського району. Робив це віддано та жертовно, як умів тільки він.

«Ми родиною пишаємося Андрієм його мужністю, силою духу. Не кожен зможе дивлячись смерті в очі - стояти з побратимами пліч-о-пліч, не боячись за своє життя - рятувати інших та мужньо боротися за свободу своєї країни. Андрій щиро вірив, що наша країна має бути вільною, і все робив, аби саме так і було!», - розповідає сестра загиблого.

Героя поховали на "Новому" кладовищі м. Костопіль поруч з іншими Воїнами Небесного Легіону.

За особисту мужність, самовіддане виконання військового обов’язку молодшого сержанта Андрія Примака відзначено орденом “За мужність” ІІІ ступеня. Посмертно.

Вічна слава Герою !