Перспективи профільної освіти: що чекає Костопільську громаду

Дата: 02.06.2023 18:33

Реформування старшої школи має стати заключним етапом реформування загальної середньої освіти.

Відповідно до закону "Про освіту" остаточний перехід має відбутися 2027 року, коли перші учні НУШ дійдуть до 10 класу. На етапі громадського обговорення реформ було запропоновано почати перебудову старшої школи раніше – з 2024 року, що й було закріплено в законі «Про повну загальну середню освіту».

«Створення профільних ліцеїв дозволить зменшити кількість предметів та годин викладання непрофільних дисциплін. А поглибити натомість викладання основних тематичних предметів. Тобто, ми отримуємо якість замість кількості», - зазначив заступник міського голови Сергій Герук.

Отож, про переспективи профільної освіти:

- “інвентаризація” шкільної системи, тобто закриття або перепрофілювання недоукомплектованих класів та шкіл. Натомість започаткування потужних освітніх осередків.

- можливість ширшого вибору для дитини та сім’ї (як за формою, так і за тематичним спрямуванням);

-зниження батьківських витрат на репетиторство та додаткові платні освітні послуги.

Широкі повноваження громади щодо управління регіональною освітньою системою, а значить – відповідність системи закладів потребам та запитам регіону.

Ще одна із переваг -  ефективне використання фінансування: спрямування коштів, що раніше використовувалися на утримання більшої кількості неефективних закладів, на реальні потреби шкіл нового типу.