Сезонні захворювання: епідситуація в громаді та поради профілактики

Дата: 22.12.2023 11:03
Кількість переглядів: 100

За тиждень в Костопільський громаді виявили 389 випадків грипу, ГРВІ та коронавірусу. Близько половини хворих дорослі, інша половина – неповнолітні. Також цього епідсезону зафіксовано один летальний випадок COVID-19. Проте, перевищення епідемічного порогу в нашій громаді не зафіксовано.

«Найефективнішим засобом профілактики грипу та коронавірусу є вакцинація.  Оптимальний час для введення вакцини – початок осені, разом з тим, щеплення рекомендують робити впродовж всього сезону грипу. Вакцинація посилює здатність організму протистояти грипу та COVID-19. Імунітет після введення вакцини формується через 7-14 днів», - повідомляє Костопільське відділення Рівненського районного відділу ДУ «Рівненський обласний центр контролю та  профілактики хвороб МОЗ України».

ПОРАДИ ЕПІДЕМІОЛОГІВ

• Щоб попередити захворювання на грип, ГРВІ та COVID-19 слід уникати близького контакту з хворими,  намагатися якнайменше перебувати поряд із людьми, у яких застуда, нежить або кашель.
  • Маска необхідна лише для хворого, якщо поруч перебувають здорові. Звісно, вірус вона не затримає, але допоможе зупинити крапельки із вірусом. Варто прикривати  серветкою рот та ніс під час кашлю та чхання — це знизить ймовірність передачі інфекції іншим.
  • Часте миття рук допоможе захиститися від мікробів. Якщо поруч немає води та мила, використовуйте спреї для рук на спиртовій основі.
  • Регулярно провітрюйте приміщення, ретельно очищайте та дезинфікуйте поверхні, до якої часто торкаєтеся вдома, на роботі або в навчальних закладах. Це особливо важливо, якщо в приміщенні перебуває хворий.