Зміна тарифів на послуги з управління побутовими відходами: перевезення змішаних побутових відходів, видалення побутових відходів для населення, бюджетних установ та інших споживачів громади для КП КМР «Костопількомунсервіс»

Дата: 12.04.2024 15:32

Відповідно до Закону України «Про житлово – комунальні послуги», Порядку інформування споживачів про намір зміни цін/тарифів на комунальні послуги з обгрунтуванням такої необхідності, затвердженому наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово – комунального господарства України від 05.06.2018 № 130 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 26 червня 2018 року за № 753/32205) (далі – Порядок) комунальне підприємство Костопільської міської ради «Костопількомунсервіс» (далі – КП КМР  «Костопількомунасервіс», Підприємство) інформує щодо наступного.

КП КМР «Костопількомунсервіс» здійснило розрахунки економічно обґрунтованих тарифів на виробництво (надання) послуг з управління побутовими відходами (далі – послуги). Відповідно до Порядку, КП КМР «Костопількомунсервіс» доводить до відома споживачів наступну інформацію.

Діючі тарифи на послуги встановлені рішенням виконавчого комітету Костопільської  міської ради від 09.03.2023 № 35 «Про встановлення тарифів на послуги з поводження з побутовими відходами та інших відходів для населення, бюджетних установ та інших споживачів для КП КМР «Костопількомунсервіс» у наступному розмірі:

Послуга

Одиниці виміру

Групи споживачів

населення

бюджетні установи

інші споживачі

Перевезення ТПВ

165,82

166,28

Захоронення ПВ

43,07

49,61

Поводження з побутовими відходами

208,89

215,89

За період дії тарифів на послуги,  встановлених рішенням виконавчого комітету Костопільської  міської ради від 09.03.2023 № 35, відбулися зміни, які є підставою для перегляду тарифів на послуги, а саме:

Статті витрат

Аналіз

Планові обсяги

У розрахунку діючих тарифів включено обсяги перевезених та видалених  відходів у кількості 42 562,00 куб. м.

Плановий обсяг перевезених та видалених  відходів становить 34 925,16 куб. м.

Прямі витрати з оплати праці

Розрахунок діючих тарифів здійснено з урахуванням розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб 2 684 грн. та розміру мінімальної заробітної плати 6 700 грн.

Плановий розрахунок здійснено з урахуванням розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб 3 028 грн. та розміру мінімальної заробітної плати 7 100 грн.

Єдиний соціальний внесок

Розмір даної статті витрат у діючих тарифах розраховано з урахуванням рівня ЄСВ 22,0 % та 8,41 % для працюючих інвалідів.

Паливо – мастильні матеріали

Вартість ПММ, яка була врахована у розрахунок діючих тарифах становить:

• ДП – 49,54 грн./літр без ПДВ;

Розрахунок планового розміру тарифів здійснювався з урахуванням вартості:

• ДП – 39,1667 грн./літр без ПДВ;

Загально виробничі витрати

При розрахунку розміру даної статті витрат було враховано фактичні витрати 2023 року та планові витрати (фонд оплати праці, витрати на сплату ЄСВ, тощо).

Розподіл даної статті витрат за видами діяльності відбувався пропорційно питомої ваги фонду оплати праці відповідних виробничих працівників у фонді оплати праці виробничих працівників всього по підприємству.

Адміністративні витрати

Витрати із збуту

Крім того, до витрат із збуту не включалися витрати, пов'язані із здійсненням абонентського обслуговування за індивідуальними договорами (витрати, пов'язані з укладенням договору про надання комунальної послуги, нарахуванням та стягненням плати за спожиті комунальні послуги, а також за виконання інших функцій, пов'язаних з обслуговуванням абонентів за індивідуальними договорами). Такі витрати були включені до складу плати за абонентське обслуговування, передбаченої Законом України «Про житлово-комунальні послуги».

Собівартість у діючих тарифах, грн./куб. м.

147,66

-захоронення

39,37

Планова  собівартість, грн./куб.м.

163,55

-видалення

42,47

Темпи зростання планової собівартості (план до діючих тарифів), на %

10,76

-видалення

7,87

Розрахунок тарифів на послуги з управління побутовими відходами  (далі – послуги) здійснювався Підприємством відповідно до Порядку формування середньозваженого тарифу на послугу з управління побутовими відходами, а також тарифів на збирання, перевезення, відновлення та видалення побутових відходів, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 26.09.2023  № 1031 (далі – Порядок формування).

Плановий розмір тарифів на послуги становить:

Послуга

Плановий розмір тарифів, грн./куб. м. (з ПДВ)

населення

бюджетні установи

інші споживачі

Перевезення

182,45

196,26

Видалення

47,74

50,96