Керівництво міської ради взяло участь у заході «Територія доброчесності: посилення прозорості та підзвітності місцевого самоврядування»

Дата: 17.07.2024 11:00

Прозорість і доброчесність у сфері місцевого самоврядування є критично важливими для відбудови України від наслідків жорстокої війни, розв'язаної росією. Протягом двох днів заступники міського голови Сергій Герук та Юрій Кузнюк мали змогу взяти участь у заході, організованому Проєктом USAID «ГОВЕРЛА» спільно з Національним агентством з питань запобігання корупції (НАЗК) «Територія доброчесності: посилення прозорості та підзвітності місцевого самоврядування».

Під час зустрічі було представлено ключові аспекти підвищення ефективності та прозорості місцевого самоврядування.
Особливу увагу спікери приділили таким темам:

•Роль доброчесності у органах місцевого самоврядування;

•Виміри доброчесності;

•Інструменти запобігання корупції та роль антикорупційного уповноваженого в органах місцевого самоврядування;

•Декларація розбудови доброчесності органів місцевого самоврядування;

•Прозора та ефективна владно-громадська взаємодія;

•Інструменти соціальної підзвітності: взаємодія влади та громадськості.

Фахівці НАЗК також говорили про принципи прозорості, відповідальності, етичне прийняття рішень, розвиток лідерських якостей та командної роботи для досягнення цілей. Дослідили ті інструменти, що допомагають підвищувати прозорість, забезпечувати дотримання антикорупційних норм і визначати корупційні ризики на місцевому рівні.

Участь в заході взяли керівники та представники органів місцевого самоврядування з різних регіонів країни, які протягом сесії спільно виконували практичні завдання, вели дискусії та презентували результати своєї діяльності.

Цей захід був організований Проєктом USAID «ГОВЕРЛА» та став можливим завдяки щирій підтримці американського народу через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Зміст цього заходу не обов’язково відображає погляди USAID чи Уряду США.