Як людині у скруті не потрапити у рабство

Дата: 13.08.2024 11:52

Торгівля людьми не визнає кордонів, адаптується як до бідних, так і до багатих, адже проблеми виникають у всіх. А у часи війни ризик потрапити у рабство зростає.

Захід на тему протидії незаконному позбавленню волі та торгівлі людьми провели для засуджених до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, у тому числі неповнолітніх. Їм також показали документальний фільм «Жінка в полоні» про 52-річну угорку, яка десятиліття по 20 годин на добу безплатно працювала на родину, яка її поневолила. Засуджених ознайомили з основними проявами торгівлі людьми в сучасному суспільстві та з порядком дій у разі потрапляння їх чи їхніх рідних у подібні ситуації.

Аби уникнути біди та не потрапити в рабство, треба дотримуватися наступних порад:

- перед виїздом в іншу країну зареєструйтеся он-лайн на сайті Міністерства закордонних справ України в системі ДРУГ https://friend.mfa.gov.ua;

- залиште вдома, своїм друзям чи близьким детальну інформацію про місце свого перебування за кордоном з адресою та контактними телефонами, а також копію свого закордонного паспорта і контракту;

- підтримуйте зв’язок з рідними та близькими, повідомляйте відразу про зміну місця перебування;

- не віддавайте свої документи нікому, окрім працівників правоохоронних органів та прикордонної служби;

- не залишайте свій паспорт під заставу чи “для оформлення” додаткових документів;

- зробіть копії важливих  документів та покладіть їх в надійне місце окремо від оригіналів.

Людині, яка постраждала від торгівлі людьми, необхідно звернутися до місцевої державної адміністрації для встановлення статусу, що дасть можливість отримати державну допомогу. Відповідно до Закону України «Про протидію торгівлі людьми», постраждалий від торгівлі людьми маєте право на безкоштовне медичне обстеження і лікування; допомогу у відновленні документів; отримання психологічної, соціальної, правової та іншої допомоги; сприяння у професійній підготовці та працевлаштуванні; на одноразову матеріальну допомогу. Державна допомога є безкоштовною та конфіденційною.

Захід провів Рівненський районний відділ №3 філії ДУ «Центр пробації» у Рівненській області за участю Костопільського управління Рівненської філії Рівненського обласного центру зайнятості та комунальної установи «Центр надання соціальних послуг» Костопільської міської ради в межах співпраці з мережею DOCU/CLUB.